Temos aktualumas ir svarbumas. Susitarimai dėl tarptautinės prekybos buvo be galo svarbus žingsnis Europos Sąjungos (toliau – ES) valstybėms narėms. Tai buvo vienas iš pirmųjų sektorių kur valstybės narės galėjo sutelkti savarankiškas teises. Šiuo metų ES turi visų valstybių narių įgaliojimus dėl tarptautinės prekybos ir gali derėtis dėl dvišalių ir daugiašalių prekybos susitarimų valstybių narių vardu. Dėl įvykusios pasaulinės finansų krizės atsiradę padariniai turėjo didelį neigiamą poveikį ES ekonomikos rezultatams. Bet laikui bėgant paaiškėjo, kad ES ekonomika yra atspari, palyginti su kitomis išsivysčiusiomis pramoninėmis šalimis. ES ekonomika yra didžiausia pasaulyje. Ji sukuria daugiau kaip 20 proc. viso pasaulio bendrojo vidaus produkto (toliau - BVP). Todėl ES vystymosi politikoje svarbiausias akcentas – tai prekyba. Didžiausias dėmesys skyriamas šalims, kurioms labiausiai reikia pagalbos. Kai kurios prekės iš besivystančių šalių patenka į rinką lengvatinėmis sąlygomis. Pagal ekonominės partnerystės susitarimus, tokių regionų, kaip, Ramiojo vandenyno, Afrikos ar Karibų, prekėms užtikrinamas lengvatinis prekybos režimas, o mažiausiai išsivysčiusioms šalims taikoma programa – „Viskas, išskyrus ginklus“. Visą tai taiko ir Pasaulio prekybos organizacija (toliau – PPO) savo taisyklėse.
Darbo objektas: Pagrindiniai ES taikomi Tarptautinės prekybos režimai.
Darbo tikslas: Išanalizuoti pagrindinius ES taikomus Tarptautinės prekybos režimus.
1. Išanalizuoti Tarptautinės prekybos sąvoką.
2. Nustatyti Tarptautinės prekybos privalumus ir trūkumus prekybos rinkai.
3. Išanalizuoti Tarptautinės prekybos santykį su PPO ir ES.
4. Išanalizuoti ES Tarptautinės prekybos režimų rūšys ir jų ypatumus.
1. Mokslinių šaltinių analizė.
1. TARPTAUTINĖS PREKYBOS ANALIZĖ
1.1. Tarptautinės prekybos reikšmė ir priežastys
„Prekyba, kuri be prievartos ir apribojimų natūraliai ir nuolatos vyksta tarp bet kokių dviejų šalių, visada yra naudinga, nors ir ne visada vienodai, abiejoms iš jų“ A. Smith (1776).
Kiekviena valstybė, nesvarbu ar ji būtų maža ar didelė, turi savo ūkį, kuris sudaro pasalinio ūkio dalį. To ūkio sudedamoji dalis informacinių, ekonominių, technologinių ir kitokių ryšių visuma. Tam, kad ūkis klestėtų buvo reikalingas stiprus pagrindas – tarptautiniai mainai. Dar kitaip vadinama – tarptautinė prekyba. Kiekviena valstybė,...
Šį darbą sudaro 3294 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!