Referatai

Nivelyrai ir geodezija

10   (1 atsiliepimai)
Nivelyrai ir geodezija 1 puslapis
Nivelyrai ir geodezija 2 puslapis
Nivelyrai ir geodezija 3 puslapis
Nivelyrai ir geodezija 4 puslapis
Nivelyrai ir geodezija 5 puslapis
Nivelyrai ir geodezija 6 puslapis
Nivelyrai ir geodezija 7 puslapis
Nivelyrai ir geodezija 8 puslapis
Nivelyrai ir geodezija 9 puslapis
Nivelyrai ir geodezija 10 puslapis
Nivelyrai ir geodezija 11 puslapis
Nivelyrai ir geodezija 12 puslapis
Nivelyrai ir geodezija 13 puslapis
Nivelyrai ir geodezija 14 puslapis
Nivelyrai ir geodezija 15 puslapis
Nivelyrai ir geodezija 16 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Geodezija - mokslas, tiriantis Žemės formą, dydį ir gravitacijos lauką bei vietovės matavimus, susijusius su Žemės paviršiaus planų ir žemėlapių sudarymu.
Šiandien geodezija yra labai populiari ir pažengusi mokslo šaka. Istoriškai geodezijos gyvavimo laikas prasidėjo dar 4000 m. prieš mūsų erą, kai Egipte geodeziniais matavimais buvo atnaujinamos Nilo upės potvynių sunaikintos sklypų ribos. Nuo tų laikų ši mokslo sritis tobulėjo. Lietuvoje geodezijos darbai pradėti XVI amžiuje per Valakų reformą. 1924 m. Lietuva įėjo į Baltijos šalių geodezinę komisiją, tada ir buvo atlikta Lietuvos trianguliacija, sudaryti topografiniai žemėlapiai.
Geodeziniai darbai, matavimai ir skaičiavimai yra būtini ir privalomi. Tad jiems palengvinti ir užtikrinti, yra kuriami specialus inžineriniai prietaisai. Vienas jų – nivelyras, sukurtas XVII amžiuje ir skirtas aukščiams tarp skirtingų taškų skaičiuoti. Apie šį prietaisą, jo veikimo ir naudojimo technologiją aš rašysiu šiame darbe. Taip pat išskirsiu skirtingus šio prietaiso tipus bei modifikacijas, apžvelgsiu jo tobulinimo raidą nuo paprasčiausiojo iki moderniausio.
Geometriniam niveliavimui skirtų nivelyrų konstrukcinės schemos skiriasi priemonėmis, kuriomis žiūrono vizavimo ašis statoma horizontaliai. Žiūrono vizavimo ašį pastatyti horizontaliai galima dviem būdais.
Pirmas būdas. Vizavimo ašis į horizontalią padėtį statoma naudojantis cilindriniu gulsčiuku. Žiūronas su gulsčiuku sujungiamas taip, kad jo vizavimo ašis būtų lygiagreti su cilindrinio gulsčiuko ašimi. Kai gulsčiuko burbuliukas yra nuliniame (ampulės vidury), jo ašis horizontali, taip pat horizontali ir vizavimo ašis. Nivelyrai su gulsčiukais gali būti skirtingų tipų. Jie skiriasi pagal tai, kaip sujungtas žiūronas su cilindriniu gulsčiuku. Kai cilindrinis gulsčiukas yra pritvirtintas prie žiūrono, o žiūronas - prie nivelyro sukimosi ašies kolonėlės, tai tokie nivelyrai vadinami aklinaisiais.
Antras būdas. Žiūrono vizavimo ašis į horizontaliąją padėtį statoma kompensatoriumi. Kai vizavimo ašis horizontali, spinduliu nuo matuoklės per objektyvo centrą perduodama į siūlelių sankryžą atskaita.
Nivelyrai klasifikuojami pagal jų tikslumą ir žiūrono vizavimo ašies gulsčiavimo būdą. Pagal tikslumą nivelyrai skirstomi į labai tikslius (precizinius), tikslius ir techninius. Labai tikslūs nivelyrai skirti valstybiniam pirmos ir antros klasės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2625 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • ĮVADAS 3
 • NIVELYRŲ KONSTRUKCIJOS IR KVALIFIKACIJA 4
 • NIVELYRŲ TIKRINIMAS 5
 • NIVELIAVIMAS 8
 • TECHNINIS NIVELIAVIMAS 10
 • LAZERINIAI NIVELYRAI 12
 • ELEKTRONINIAI IR SKAITMENINIAI NIVELYRAI 13
 • IŠVADOS 15
 • LITERATŪROS SĄRAŠAS 16

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
17 psl., (2625 ž.)
Darbo duomenys
 • Geodezijos referatas
 • 17 psl., (2625 ž.)
 • Word failas 730 KB
 • Lygis: Universitetinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt