Šperos

Geodezijos kampai

9.4   (3 atsiliepimai)
Geodezijos kampai 1 puslapis
Geodezijos kampai 2 puslapis
Geodezijos kampai 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1.Geodezijoje naudojami orientavimo kampai, jų apibrėžimai.
Duotos linijos krypties vietovėje nustatymas pradinės krypties t.y. geografinės šiaurės atžvilgiu vadinamas orientavimu. Linijų atkarpos einančios per pasirinktą tašką gali būti įvairų krypčių. Kampas kuri sudaro duoto taško meridiano šiaurės kryptis OŠ su duotos linijos atkarpos OM kryptimi, atskaitomas pagal laikrodžio rodyklę nuo 0 iki 360 laipsnių ir vadinamas azimutu (A). Pvz su OM atkarpomis. ŠRPV.
Skaičiuojant koordinačių prieaugius nuo azimutų pereinama prie rumbų. Bet kurios per tašką O einančios linijos rumbu vadinamas smailu kampas, esantis tarp šios linijos ir per tašką O einančio meridiano artimiausios krypties (ŠarP). Rumbai atskaitomi į abi puses nuo šiaurinės arba pietinės meridiano krypties nuo 0 iki 90 laipsnių. Prieš rumbo laipsnį visada nurodomas ketvirčio pavadinimas kuriam jis priklauso ŠR, PR, PV, ŠV.
Tarp azimuto ir rumbo yra geometrinis ryšys: žinant vieną galima apskaičiuoti kita.
r4=360-A4.
Pagal nustatymo būdą azimutai ir rumbai būna tikrieji ir magnetiniai. Nustatomi stebint šviesulius arba įmagnetintos rodyklės pagalba. Taip yra dėl to, kad magnetinis ir geografinis žemės poliai nesutampa, magnetiniai ir geog meridianai pasukti kampu vieni kitų atžvilgiu. Kampas tarp duoto žemės taško magnetinio ir geografinio meridianų vadinamas magnetinės rodyklės deklinacija δ. Inklinacija yra vertikalus kampas kurį sudaro magnetinės rodyklės ašis ir horizontali plokštuma. Magnetinės rodyklės deklinacija būna rytų su + ir vakarų su -.Žinant mag rod dekl galima apskaičiuoti tikruosius azimutus: A=Am+δ, A- tikrasis azimutas, Am- magnetinis.
Direkcinis kampas – direkciniu kampu vadinamas kampas α kurį sudaro nagrinėjama linija su zonos ašiniu meridianu ar jam lygiagrete linija.
2.Ryšys tarp direkcinių kampų ir rumbų
0-90 r=α ŠR x+ y+
90-180 r=180-α PR x-y+
180-270 r=α-180 PV x-y-
270-360 r=360-α ŠV x+y-
3.Kaip apskaičiuojami direkciniai kampai teodolitiniame ėjime
Sudaroma skaičiavimo schema. Iš teodolitinių ejimų schemos surašomi teodolitinių ėjimų taškų numeriai, išmatuotų kampų ir linijų ilgių reikšmės. Įrašoma pradinės krypties direkcinio kampo reikšme. Sumuojami išmatuoti posūkių kampai, skaičiuojamas kampų nesąryšis fβ=Σβ-180(n-2) ir leistinas kampų nesąryšis fbl=2mbsqrn, kur mb vid...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4087 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (4087 ž.)
Darbo duomenys
  • Geodezijos špera
  • 3 psl., (4087 ž.)
  • Word failas 1 MB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt