Praktikos ataskaitos

Geodezijos praktikos nyvelyro ir jo panaudojimo aprašymas

10   (1 atsiliepimai)
Geodezijos praktikos nyvelyro ir jo panaudojimo aprašymas 1 puslapis
Geodezijos praktikos nyvelyro ir jo panaudojimo aprašymas 2 puslapis
Geodezijos praktikos nyvelyro ir jo panaudojimo aprašymas 3 puslapis
Geodezijos praktikos nyvelyro ir jo panaudojimo aprašymas 4 puslapis
Geodezijos praktikos nyvelyro ir jo panaudojimo aprašymas 5 puslapis
Geodezijos praktikos nyvelyro ir jo panaudojimo aprašymas 6 puslapis
Geodezijos praktikos nyvelyro ir jo panaudojimo aprašymas 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Nivelyras – geodezijos instrumentas, skirtas Žemės taškų aukščių skirtumams nustatyti ir horizontaliems paviršiams nužymėti. Pagal konstrukciją nivelyrai skirstomi į optinius mechaninius ir hidrostatinius. Cilindrinis gulsčiukas ir žiūronas yra pagrindinės optinio mechaninio nivelyro dalys. Cilindriniu gulsčiuku tiksliai horizontaliai nustatoma žiūrono vizavimo ašis. Aukščių skirtumas apskaičiuojamas, remiantis matuoklių ataskaitomis skirtinguose taškuose. Yra tokių nivelyrų, kurių vizavimo ašis automatiškai užima horizontalią padėtį, pastačius ją maždaug horizontaliai.
Nivelyrai skirstomi į techninius, tikslius ir precizinius. Pastarieji naudojami I bei II klasės niveliavimui, pastatų sėdimui ir deformacijai stebėti. Tikslūs nivelyrai naudojami III ir IV klasės niveliavimui, techniniai – statinių projektams nužymėti statybos vietoje.
Hidrostatinis nivelyras sudarytas iš specialiuose dėkluose įtvirtintų stiklinių vamzdelių su padalomis, sujungtų gumine žarnele ir pripildytų skysčio. Šios rūšies nivelyro veikimas pagrįstas susisiekiančiųjų indų principu. Hidrostatinis nivelyras naudojamas tunelių statyboje, niveliavimui per upes, Žemės plutos vertikaliems judesiams stebėti.
Nivelyras susideda iš : 1 – žiūronas, 2 – taikiklis šiurkščiai nustatyti žiūroną į matuoklę, 3 – priveržiamoji rintis, 4 - mikrometrinė rintis, reikalinga tiksliam vizavimui į matuoklę, dirba, kai priveržiamoji rintis truputį įveržta, 5- kelmelio pagrindas, 6 – kelmelio kėlimo sraigtas, 7- kelmelis, 8 – sferinis gulsčiukas, vertikaliai pastatyti stovui, 9 – elevatinė rintis tiksliai išplukdyto cilindrinio gulščiuko burbulėlį į punktą, 10 – sferinio gulsčiuko pataisinės rintys, 11 – fokavimo rintimi, nustatomas vaizdo ryškumas , 11 – keliamosios rintys nivelyrui gulsčiuoti, 12- okuliaras, 13 – žiūronas.
Optiniai nivelyrai klasifikuojami pagal tikslumą ir žiūrono vizavimo ašies gulsčiavimo būdą. Pagal tikslumą nivelyrai skirstomi į labai tikslius (precizinius), tikslius ir techninius. Pagal žiūrono vizavimo ašies gulsčiavimo būdą nivelyrai būna su cilindriniu gulsčiuku bei elevaciniu sraigtu (gulsčiukiniai) ir su kompensatoriais (kompensaciniai arba automatiniai). Kaip pavyzdį nagrinėjame katedroje galimai turimus techniniam niveliavimui tinkamus gulsčiukinius nivelyrus 2Н-10Л ir mūsų praktikoje naudotą Leica Jogger 32. Šiuo metu dažniausiai gaminami tik tikslūs kompensaciniai tiesioginio vaizdo nivelyrai. Tokiais nivelyrais niveliuojama paprasčiau ir greičiau.
Nivelyre įtaisytas limbas su 1°...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1648 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
7 psl., (1648 ž.)
Darbo duomenys
  • Geodezijos praktikos ataskaita
  • 7 psl., (1648 ž.)
  • Word failas 468 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią praktikos ataskaitą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Geodezijos matavimų teorija

Geodezijos matavimų teorija Geodezija
Peržiūrėti darbą

Geodezijos skaičiavimai

Geodezijos skaičiavimai Geodezija
Peržiūrėti darbą

Geodezijos prietaisų referatas

Geodezijos prietaisų referatas Geodezija
Peržiūrėti darbą

Geodezijos konspektas

Geodezijos konspektas Geodezija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt