Pav. 1 Strateginio valdymo principinė struktūra (A. Raipa, J. Staponkienė, 2007). 7
Pav. 2. Teoriniai NVV pagrindai (sudaryta pagal Budäus/Grüning, 1998) 13
Lentelė 1. Pagrindinės šiuolaikinių viešojo administravimo modelių charakteristikos. (V. Domarkas, 12
ĮVADAS
Tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus institucijų valdymo srityje nuolat vyksta inovatyvios permainos, skatinančios siekti ateities požiūriu prasmingų ir naudingų rezultatų, padidinti efektyvumą bei ieškoti ir atrasti probleminėse situacijose tinkamus modernius sprendimus. Kadangi šiais laikais viešosios institucijos yra glaudžiai susijusios su kiekvienu žmogumi, tad ir viešasis sektorius privalo būti nuolat tobulėjantis, modernėjantis ir prisitaikantis prie visuomenės poreikių.
Temos aktualumas. Ši tema yra mums aktuali, kaip būsimiems šio dalyko specialistams. Mes privalome susipažinti su visais reiklavimais ir nuostatomis, kadangi baigę studijas turėsime dirbti jau pagal naują viešosios vadybos tvarką.
Problematika. Žmogui kiekvieną dieną tenka susidurti su viešosiomis paslaugomis, todėl jis privalo susipažinti ir išmaynti naujosios viešosios vadybos charakteristikas. Todėl kyla problemos: kokį vadmenį viešoji vadyba atlieka kiekvieno žmogaus gvenime, ar žmonės pakankamai informuojami apie pokyčius viešajame adminisravime ir kokią naudą jie teikia viešajame sektoriuje.
Tikslas. Mūsų darbo tikslas – atskleisti naujosios viešosios vadybos principus ir jos charakteristikas.
Uždaviniai:
• Apibrėžti naujosios viešosios vadybos sąvoką, esmę bei pagrindinius principus.
• Pateikti naujosios viešosios vadybos principų taikymo galimybes viešajame sektoriuje.
• Pateikti naujosios viešosios vadybos pliusus ir minusus
1 Naujosios viešosios vadybos raida
Terminas “naujoji viešoji vadyba“ suprantamas kaip ideologinis judėjimas valdymo sferoje, diegiantis naujas planavimo, kontrolės, vertinimo formas, bei išteklių valdymo metodologija.
Viešojo sektoriaus reformų pradžia- XX amžiaus aštuntasis dešimtmetis. Kilus ekonominei krizei, po naftos kainų šuolio, pradėjo didėti bedarbių skaičius ir tokiu būdu sumažėjo valstybių įplaukos. To pasekoje, buvo iškelti socialiniai uždaviniai bei stiprėjo kritikų balsai, kurie kritikavo iki tol egzistavusios biurokratinės sistemos funkcinį nepajėgumą. Viešasis sektorius liko nesikeičiantis, kai tuo metu privačios gamybos srityje buvo pastebimas kokybės gerėjimas. Tai ir kėlė žmonių nepasitenkinimą. Na, o XX a. paskutiniaisiais dešimtmečiais, kilusi pretenzijų viešajam sektoriui banga, sustiprino visuotinį nepasitenkinimą valstybės valdymu. Viešasis ūkis...
Šį darbą sudaro 4718 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!