Analizės

Natūralios monopolijos

9.8   (3 atsiliepimai)
Natūralios monopolijos 1 puslapis
Natūralios monopolijos 2 puslapis
Natūralios monopolijos 3 puslapis
Natūralios monopolijos 4 puslapis
Natūralios monopolijos 5 puslapis
Natūralios monopolijos 6 puslapis
Natūralios monopolijos 7 puslapis
Natūralios monopolijos 8 puslapis
Natūralios monopolijos 9 puslapis
Natūralios monopolijos 10 puslapis
Natūralios monopolijos 11 puslapis
Natūralios monopolijos 12 puslapis
Natūralios monopolijos 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Lietuvos laisvosios rinkos viceprezidentas Remigijus Šimašius teigia, kad yra deklaruojama galimybė laisvai verstis ekonomine veikla, tačiau daugelyje ekonomikai svarbių sričių konkurencija ribojama. Pavyzdžiui, komunalinių paslaugų, elektros energijos, telekomunikacijų, transporto ir nemažoje dalyje kitų rinkų vis dar vyrauja monopolijos. Tokios monopolijos yra dominuojančios rinkoje ir monopolinės privilegijos įtvirtinamos teisės aktais – licencijomis, leidimais, standartais, mokesčiais, kitais metodais.
Natūrali monopolija. Natūrali monopolija atsiranda dėl ribotos žaliavų pasiūlos. Natūralios monopolijos pavyzdys yra nikelio gavyba Kanadoje (apie 90% pasaulinės pasiūlos). Ribota pasiūla sukūrė monopoliją, pakankamai stiprią pasaulinei kainai paveikti, nors yra metalų, kurie galėtų būti nikelio pakaitalas.
Natūrali monopolija remiasi ekonomijos dėl gamybos mastų efektu. Kartais susidaro tokia padėtis rinkoje, jog mažiausi vidutiniai kaštai yra tada, kai visa šakos produkcija gaminama vienoje įmonėje. Jeigu šakoje bus bent dvi įmonės, nė viena iš jų negalės padengti savo kaštų, nes pasidalijus šakos gamybos apimtį į dvi dalis, pasikeičia ryšys tarp kiekvienos įmonės paklausos ir vidutinių kaštų kreivės. Toks atvejis parodytas 1 paveiksle.
Tarkime, kad šakos paklausos kreivė D, o monopolisto vidutinių kaštų kreivė LRATC. Jis gamina tokį pre­kių kieki, Qm, kuriam esant eilinės pajamos yra lygios eiliniams kaš­tams, t.y. kreivių MR ir MC susi­kirtimo taške. Tokių prekių kiekį galima parduoti už kainą Pm. Kiek­vienos parduotos prekės vienetas duos pelną, lygų atkarpai tarp taškų A ir B.
Tačiau, jeigu šakos pardavimo apimtį pasidalins dvi įmonės, tuomet kiekviena iš jų galės parduoti, tarkime, po pusę šakoje gaminamų prekių, o jų individualios paklausos kreivės sutaps ir bus padėtyje 1/2 D (1 pav. ).
Individuali paklausos kreivė 1/2 D yra žemiau LRATC kreivės, o tai reiškia, kad abi įmonės negalės padengti kaštų ir patirs nuostolius.
Į pateiktą pavyzdį galima pažvelgti ir iš kitos pusės. Jeigu pradinė padėtis būtų tokia, kad dvi įmonės gali parduoti savo prekes pagal jų individualių paklausos kreivių 1/2 D padėtį, o jų kaštus atspindi LRATC kreivė, tuomet tik pasitraukus vienai įmonei iš...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2749 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Įvadas.2
 • Natūralios monopolijos2
 • Natūralios monopolijos Lietuvoje..3
 • Natūralių monopolijų įstatymai5
 • Lietuvos geležinkeliai7
 • Išvados12
 • Lietratūros sąrašas13

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (2749 ž.)
Darbo duomenys
 • Mikroekonomikos analizė
 • 13 psl., (2749 ž.)
 • Word failas 125 KB
 • Lygis: Universitetinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt