Šaka – tai kamieno medienoje pasilikusi apmirusios arba nupjautos medžio šakos dalis. Šakų kiekis, dydis ir padėtis priklauso nuo medžio rūšies, jo augimo sąlygų ir vietos stiebe.
6)pagal medienos būklę (stiebuose ir pjautiniuose sortimentuose) – į sveikąsias ir pūvančiąsias.
Šakų matavimo būdai, rūšiuojant pjautinę medieną priklauso nuo rūšiavimo metodo. Lentas rūšiuojant vizualiniu metodu, šakos dydžiu laikomas aritmetinis vidurkis tarp didžiausio ir mažiausio šakos matmens lentos paviršiuje: d=(b+c)/2. Lentas rūšiuojant mašininiu būdu nustatant jų tampros konstantas, lentoje esančios šakos dydžiu laikomas šakos (ar jų grupės) plotis išmatuotas lentos ilgiui statmena kryptimi: a1, a2.. Šakos dydis gali būti nurodomas mm arba šakos dydžio ir lentos pločio procentiniu santykiu.
Šakų įtaka medienos kokybei neigiama. Padidėjas šakų tankis pažeidžia medienos vientisumą, pablogina medienos mechanines savybes. Šakos apsunkina medienos mechaninį apdirbimą, sumažina pjautinė medienos išeigą. Šakų įtaka medienos kokybei ir rūšiai priklauso nuo sortimento paskirties ir matmenų, šakų pobūdžio, dydžio, kiekio, vietos sortimente (detalėje). Šakų medienos tankis yra didesnis už kamieno aplinkinės medienos tankį. Šakos daugiausiai sumažina atsparumą tempimui išilgai pluošto
Plyšiais vadinami vidiniams įtempiams veikiant atsiradę medienos vientisumo pažeidimai. Stiebo plyšiai pagal atsiradimo priežastis skirstomi į spindulinius(spindulinių plyšių atsiradimas yra susijęs su medžio nupjovimo aukščiu: kuo pjūvis yra arčiau šaknų, tuo rečiau kamblio gale pasitaiko spindulinių plyšių. Dydis yra susijęs su medžio šakotumu ir su kitų ydų buvimu. Stiebams džiūstant plyšiai didėja. Lentos spinduliniai plyšiai matomi galuose, šonuose ar kraštuose. Lentos šone arba krašte tokie plyšiai matomi kaip ilga grandinėlė plyšių atkarpų, kurias skiria sveikos medienos jungtys Spinduliniai plyšiai dar skirstomi: paprastuosius=išilgai stiebo vienoje plokštumoje. ir žvaigždinius=stiebo gale 2 ar daugiau susikertančių linijų) žiedinius(tokie plyšiai eina rievėmis. Stiebo gale jie turi žiedo arba lanko pavidalą. Šie plyšiai gali būti daliniai ir ištisiniai. Atsiranda dėl medyje susidariusio branduolio puvinio. Lentų šonuose tokie plyšiai matomi, kaip išilgai lentos einantys plyšiai arba lovelio formos išilgai lentos einanti įduba) šalčio (žaibo)(išilginiai išoriniai...
Šį darbą sudaro 2598 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!