Kursiniame darbe nagrinėjama Mažeikių miesto socialinė aplinka ir gyventojų gyvenimo kokybė. Nagrinėjama gyventojų būstų kokybė, jų pajamų šaltiniai. Taip pat gilinamasi į švietimo sistemą, sveikatos priežiūros įstaigų kokybę, nedarbą. Anketavimo būdu buvo siekiama ištirti šias sritis ir išsiaiškinti Mažeikių gyventojų nuomonę apie nagrinėjamas temas. Gyventojai palankiai vertina susisiekimą transportu, savo gyvenamąją aplinką ir Mažeikių miesto kultūrinį gyvenimą. Tačiau yra ir tokių sričių, kurias gyventojai vertina nepalankiai, tokias kaip švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigų veiklą. Tad akivaizdu, kad norint pakeisti jų nuomonę, reikėtų daryti įvairias reformas.
Įvadas
Tyrimo naujumas ir aktualumas
XXI a. įvairių šalių mokslininkai daug dėmesio skiria bendruomenių problemų tyrimams. Tai visų pirma lemia sparti globalizacija, apėmusi daugelį žmogaus ir visuomenės sričių. Tačiau gyvenimo kokybė ir socialinė aplinka dažniausiai visur yra vertinama skirtingai. Mūsų nuomone, nagrinėti šioms Mažeikių miesto sritims skiriamas per mažas dėmesys, todėl nusprendėme tuo pasidomėti ir labiau įsigilinti.
Tyrimo objektas: Mažeikių miesto gyventojų socialinė aplinka.
tyrimo tikslas ir uždaviniai:
1. Išsiaiškinti Mažeikių miesto gyventojų nuomonę ir požiūrį į miesto socialinę aplinką.
2. Išsiaiškinti sąvokas, susijusias su Mažeikių miesto socialine ir gyvenamąja aplinka.
3. Apibūdinti Mažeikių miesto švietimo, sveikatos įstaigų veiklą bei kultūrinį gyvenimą.
problema: Per mažas dėmesys Mažeikių miesto socialinei aplinkai.
tyrimo metodika:
Darbe bus remiamasi šiais tyrimo metodais:
1 Literatūros analizė ir jos apibendrinimas;
2 Statistinių duomenų susisteminimas;
3 Grafinių tendencijų vaizdavimas;
4 Anketavimas (anketos pavyzdys pateiktas prieduose).
tyrimo apribojimai: Darbe bus atsiribojama nuo Mažeikių aptarnavimo paslaugas teikiančių įstaigų ir įmonių, jų skaičiaus, jų vykdomos veiklos, nuo turizmo ir poilsio infrastruktūros, teisėsaugos srities ir pan.
1. SOCIALINĖ PADĖTIS
Socialinė padėtis (statusas) – tai nuolatinė padėtis, susijusi su tam tikrais lūkesčiais, teisėmis ir pareigomis, socialinės sistemos viduje. Kitaip tariant, tai individo užimama visuomenėje pozicija, susijusi su kitomis pozicijomis per teisių ir pareigų sistemas.
Žmogaus padėtis visuomenėje lemia net jo dvasinę būseną ir sveikatą. Jei žmogaus savijauta priklauso nuo jo socialinės padėties, tai padėtis priklauso ir nuo konkrečios visuomenės (Purskus, 2004, p. 67.).
1.1. Gyvenimo kokybės samprata
Gyvenimo...
Šį darbą sudaro 5011 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!