Visą laikotarpį po Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo būtų galima suskirstyti tarsi į du etapus: iki narystės Europos Sąjungoje ir jau įstojus į šią organizaciją. Taigi priklausomai nuo šių laikotarpių, buvo formuojami ir Lietuvos politiniai, ekonominiai, socialiniai tikslai, tačiau visus šiuos tikslus vienija ekonominės padėties gerinimo intencija. Tačiau, norint gerinti padėtį šalyje, reikalingos tam tikros sąlygos, galimybės, o svarbiausia – reikalingos lėšos. Kadangi Lietuva nepasižymi gausiais savo kapitalo ištekliais, lėšų gauti galima iš tiesioginių užsienio investicijų (TUI) į Lietuvos verslą.
Tiesioginės užsienio investicijos nėra savaiminis tikslas, bet būtina priemonė siekiant Lietuvos ekonomikos augimo.
Temos aktualumas. Šiuo metu sparčiai didėja konkurencija tarp šalių dėl investicijų pritraukimo. Kadangi Lietuva pagal užsienio investicijų pritraukimą yra tarp atsiliekančių Europos Sąjungos šalių, todėl, siekiant pritraukti daugiau TUI, reikia mokėti konkuruoti, išryškinti šalies privalumus ir vykdyti aktyvią ir fokusuotą investicijų pritraukimo politiką.
Darbo objektas: Tiesioginių užsienio investicijų LR statistinis tyrimas.
Darbo tikslas: tiesioginių užsienio investicijų statistinis tyrimas Lietuvoje.
4. išanalizuoti investicinės aplinkos veiksnius Lietuvoje ir pateikti siūlymus kaip skatinti tiesiogines užsienio investicijas.
Darbo metodai: mokslinės literatūros, statistinių duomenų analizė.
1. TUI srautų Lietuvoje statistinė apžvalga
Per Lietuvos Nepriklausomybės metus šalies ekonomikos raidoje įvyko esminiai pokyčiai: nuo 1993 m. įvestas nacionalinės valiutos piniginis vienetas, t.y. litas, fiksuotu santykiu 4:1 susietas su JAV doleriu ir padengtas užsienio valiutos atsargomis; reguliuojamas pinigų kiekis apyvartoje; iš esmės baigtas kainų liberalizavimas; toliau tęsiama kainų reforma; 1994 m. įvestas pridėtinės vertės mokestis, kuris taikomas daugeliui importo prekių; neapmokestinamas reinvestuojamas įmonių pelnas; baigiamas antrasis privatizavimo etapas; apie 70 bendro vidinio produkto sukuria privatus kapitalas; 1999 m. įsigaliojo smulkaus ir vidutinio verslo įstatymas; kiek įmanoma, vykdoma vakarietiška mokesčių politika, o šalyje priimta finansinės apskaitos sistema iš esmės yra adekvati Europos Sąjungos šalių apskaitos sistemai; stengiamasi skatinti užsienio kapitalo investicijas bei kurti palankų klimatą joms.
Dėka viso to į Lietuvos ekonomiką įsiliejo didelių tarptautinių grupių ir smulkesnių investuotojų kapitalas, kurį saugo 1999 m. priimtas investicijų...
Šį darbą sudaro 6510 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!