Darbo užmokestis – viena aktualiausių temų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Darbo atlyginimas sudaro didžiausią lyginamąjį svorį pagamintos produkcijos bei atliktų darbų savikainoje ir yra labai glaudžiai susijęs su mokesčiais, socialinio draudimo įmokomis bei pačia šalies ekonomika.
Užmokesčio apskaita yra labai svarbi visos finansinės apskaitos kontekste – ne tik buhalteriams, bet ir darbuotojams, su kuriais ir susijęs skaičiuojamas darbo užmokestis bei darbuotojų atlikto darbo vertinimas. Atlyginimas yra vienas svarbiausių kriterijų, visiems žmonėms, ieškantiems darbo. Tai pagrindinis pragyvenimo šaltinis, pagrindinė jų pajamų dalis, išlikimo ir savo bei šeimų materialinės padėties pagerinimo priemonė.
Kadangi minimalioji mėnesinė alga Lietuvoje yra viena žemesnių, dauguma Lietuvos gyventojų renkasi gyventi šalyse, kuriose minimalus darbo užmokestis yra gerokai didesnis, nei Lietuvoje, o tai yra viena iš pagrindinių emigracijos priežasčių. Todėl valstybė kiekvienais metais stengiasi didinti MMA, kad sustabdytų emigraciją, bei pakeltų ekonomikos lygį šalyje.
Darbo tikslas: atlikti darbo užmokesčio Lietuvoje analizę 2014-2018 metais.
Darbo objektas: darbo užmokestis.
1. atskleisti darbo užmokesčio sampratą.
2. atlikti darbo užmokesčio dinaminę analizę Lietuvoje.
Darbo užmokestis – siaurąja prasme gali būti suprantamas kaip atlyginimas, išmokamas darbuotojui už jo darbo jėgos (ne tik fizine prasme) panaudojimą. Atlyginimas reiškia įprastą pagrindinį ar minimalų darbo užmokestį arba kitą atlyginimą, kurį darbuotojas tiesiogiai arba netiesiogiai gauna už savo darbą iš darbdavio.
Darbo užmokesčio dydį lemiantys veiksniai gali būti: darbo užmokesčio lygis regione, vyriausybės poveikis, konkretaus darbo vertė, darbdavio išgalės mokėti ir t.t.
Pastovioji atlyginimo dalis – ją lemią darbo vietoje atliekamo darbo turinys – darbo sudėtingumas, fizinės pastangos, informacijos srauto gausa ir kita.
Kintamąją darbo užmokesčio dalį lemia darbuotojo asmeninės savybės, elgsena, darbo sąlygos, be to tai lemia ir įmonės pelningumas. Šią dalį sudaro premijos, priedai, įvairios priemokos.
Minimalioji mėnesinė alga (MMA) – tai pinigine suma įvertintas bei vyriausybės nustatytas dydis, kuris apibrėžia, kokią mažiausią sumą darbdavys gali mokėti darbuotojui už jo mėnesio darbą, dirbant pilną darbo savaitę. Šiuo metu MMA Lietuvoje yra 607 eurai...
Šį darbą sudaro 2206 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!