Konspektai

Logikos objektas - teorija

9.0   (2 atsiliepimai)
Logikos objektas - teorija 1 puslapis
Logikos objektas - teorija 2 puslapis
Logikos objektas - teorija 3 puslapis
Logikos objektas - teorija 4 puslapis
Logikos objektas - teorija 5 puslapis
Logikos objektas - teorija 6 puslapis
Logikos objektas - teorija 7 puslapis
Logikos objektas - teorija 8 puslapis
Logikos objektas - teorija 9 puslapis
Logikos objektas - teorija 10 puslapis
Logikos objektas - teorija 11 puslapis
Logikos objektas - teorija 12 puslapis
Logikos objektas - teorija 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Samprotavimą sudaro keli teiginiai. Argumentai (prielaidos) - teiginiai, kuriais remiantis įrodoma tezė. Tezė (išvada) - teiginys, kurį reikia įrodyti. Įrodymo būdas yra loginis pagrindas (pvz., logikos dėsnis arba statistinis samprotavimas), kuriuo remiantis iš argumentų išvedama tezė. Taisyklingi samprotavimai skirtomi į dedukcinius ir nededukcinius (pvz. indukciją ir abdukciją).
Dedukcijos pavyzdys: Visi rutuliukai šitame maiše juodi. Aš paėmiau rutuliuką iš šito maišo. Šitas rutuliukas juodas.
Indukcijos pavyzdys: Aš paėmiau vieną rutuliuką iš šito maišo, paėmiau kitą, paėmiau trečią ir t.t. Šitas rutuliukas juodas, ir šitas, ir šitas, ir t.t. Vadinasi, visi rutuliukai šitame maiše juodi. Pastaba. Jeigu yra patikrinami visi atvejai, tai - pilnoji indukcija, jeigu ne visi - nepilnoji. Tada tiesiog daromas pagrįstas spėjimas, kad taisyklė galioja. Taisyklę laikome galiojančia, kol jos nepaneigia koks nors atvejis (tokiu atveju įvyksta falsifikacija).
Abdukcijos pavyzdys: Šitas rutuliukas juodas. Visi rutuliukai šitame maiše juodi. Vadinasi, tikėtina, kad šitas rutuliukas iš šito maišo.
Reikalavimas tezei: tezė turi būti apibrėžta ir likti ta pati samprotavimo eigoje. Reikalavimas argumentams: argumentai turi būti teisingi nepriklausomai nuo tezės ir pakankamas pagrindas tezei įrodyti. Reikalavimas samprotavimui: tezė turi sekti iš argumentų pagal logikos reikalavimus. Kai samprotavimas yra netaisyklingas, padaroma loginė klaida. Loginės klaidos samprotavimuose skirstomos į susijusias su teze, su argumentais ir su jų jungimu. Tradiciškai yra išskiriamos kai kurios dažniausiai pasitaikančios loginės klaidos.
Pastaba: šis skirstymas nėra griežta klasifikacija, kai kurios klaidos gali susilieti, persidengti ir t.t. Skirstymas remiasi praktika, o ne moksliniu pagrindu. Taigi jis yra induktyvus, o ne deduktyvus.
Tezės pakeitimas – įrodymo eigoje nesąmoningas ar sąmoningas tezės pakeitimas kitu teiginiu.
Pvz. Žinomas garsus pasakojimas apie Diogeną, kuris į argumentą, kad mūsų protui judėjimas neegzistuoja, atsakė paprastu vaikščiojimu ir dar gavo lazdų (vieną iš Zenono paradoksų remdamasis predikatų logika analizuoja Plečkaitis, p.132-134).
Pvz. Galima įrodyti, kad iš keturių atėmus vieną bus penki. Imkime keturkampį ir nubraukime vieną kampą – gausime penkis kampus.
Tezės pakeitimas gali būti pilnas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5377 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (5377 ž.)
Darbo duomenys
  • Logikos konspektas
  • 13 psl., (5377 ž.)
  • Word failas 126 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt