Juozas Vijeikis____________________
(parašas, data)
Vilnius 2006
IŠVADOS
19
LITERATŪRA IR INFORMACIJOS ŠALTINIAI
21
ĮVADAS
Narystė Europos Sąjungoje Lietuvai pakeitė tiek vidaus tiek išorės rinkos sąlygos. Atsirado nauji ir griežtesni standartai, buvo panaikinti muitai , o taip pat ir kiti veiksniai kurie sąlygojo įmonių veiklos galimybes šalyje bei prekybą su užsienio rinkomis. Šių sąlygų nagrinėjimas ir tendencijų numatymas šiai dienai yra ypač aktualus.
Lietuvos užsienio prekybos režimo spartus liberalizavimas atliko svarbų vaidmenį sukuriant sąlygas rinkos ekonomikai ir šalies ekonomikos plėtrai. Galima teigti, kad liberalus Lietuvos prekybos režimas buvo esminis ekonominio šalies atsigavimo veiksnys.
Ilgainiui Lietuvos užsienio prekyba nužingsniavo ekonomistų spėjama kryptimi– eksporto plėtros tempai sulėtėjo, po ilgokos pertraukos importas augo sparčiau nei eksportas, taip pat pastebėta, jog vis didesnė eksporto dalis tenka NVS šalims, vis gi, Europos Sąjunga tebėra pagrindinė Lietuvos prekių pardavimo rinka.
Nuo 2004 m. gegužės 1 d. Lietuva perėmė visus Europos Sąjungos sutartinius santykius su trečiosiomis šalimis bei tarptautinėmis organizacijomis. Tokiu būdu, užsienio prekybos režimo nustatymas yra deleguotas Europos Sąjungos Tarybai bei Europos Komisijai ir Lietuvos Respublika įsijungė į bendrąją Europos Sąjungos prekybos politikos erdvę, kur visa užsienio prekyba yra reglamentuojama vieningai.
Europos Sąjungos plėtra atvėrė didžiules galimybes Lietuvos verslui – Lietuva įsiliejo į bendrąją rinka, turinčią daugiau kaip 450 milijonų vartotojų. Lietuva ne tik tapo bendrosios rinkos nare - ji taip pat dalyvauja ES išorinės ekonominės politikos formavime. Svarbi užduotis mūsų ūkiui yra ne tik atlaikyti išaugusią konkurenciją, bet ir pasinaudoti gerokai didesnės vidaus rinkos pranašumais bei didesniu kitų rinkų atvirumu, siekiant spartaus ekonomikos augimo.
1. LIETUVOS UŽSIENIO PREKYBOS ANALIZĖ
1.1. Lietuvos eksporto analizė
Remiantis Statistikos departamento duomenimis 2003 m. gruodžio mėn., palyginti su 2002 m. gruodžio mėn., bendras Lietuvos eksportas padidėjo 11,8 procento, bendras Lietuvos importas – 14,3 procento. 2003 m. gruodžio mėn., palyginti su lapkričio mėn., eksportas sumažėjo 11,7 procento, importas padidėjo 6,3 procento.
2004 m. pirmąjį ketvirtį ženkliai padidėjęs užsienio prekybos deficitas buvo pagrindinis šoktelėjusio ESD „kaltininkas". Tokį neigiamo užsienio...
Šį darbą sudaro 5834 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!