Esės

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės silpnėjimas po Liublino unijos

9.4   (3 atsiliepimai)
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės silpnėjimas po Liublino unijos 1 puslapis
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės silpnėjimas po Liublino unijos 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vienas ryškiausių neigiamų Liublino unijos padarinių Lietuvai – silpnėjantis valstybingumas. Daugumos aspektų atžvilgiu, šalies valstybingumas buvo tik apribotas, mat išliko herbas, valstybės pavadinimas, pilietybė, atskiras iždas, teismai, kariuomenė ir įstatymai. Tačiau vienas svarbiausių tautinės tapatybės bruožų, kalba, ėmė nykti. Lenkų kalbos ir kultūros dominavimui, vadinamui polonizacija, plisti padėjo didikų dvarai bei dvasininkija, nes lenkinimas buvo vykdomas per katalikybę. Lenkų ponai lietuvius laikė neišsimokslinusiais pagonimis. Lenkų kalbai ir papročiams tapus kilmingu išsilavinimo ženklu, lietuvių bajorai tuoj ėmė tai periminėti. Vis didesnė Lietuvos bajorų dalis pradėjo jausti ryšį su lenkų kultūra ir pasidavė polonizacijai. Ją skatino mišrios santuokos, bendri seimai, bendros bajorų privilegijos ir t.t. Aukštesnių sluoksnių atstovai studijuodavo Lenkijos universitetuose, o lietuvių kultūros propaguotojai laikyti mužikais. Pamažu lietuvių kultūra ėmė vyrauti tik valstiečių luome, o šalyje ėmė plisti idėja, kad tėvynė yra ne Lietuva, o Abiejų Tautų Respublika. Nors bajorams buvo suteikta daug kalbos vartosenos laisvių, net smulkūs bajorai kalbėjo lenkiškai, nes stengėsi pabrėžti savo kilmę, luominę padėtį ir tai, kad jie kalba kitokia šnekta nei baudžiauninkai. Todėl suprantama, kad teismuose baudžiauninkų ir valstiečių laikyta lietuvių kalba nebuvo šnekama. Lietuvos teismų knygose, rašytose iki 1795 m. (ATR padalijimo), lietuvių kalbą aptinkama tik vienoje kitoje valstiečių priesaikoje. Lietuvių kalbos išsižadėjimas tapo viena pagrindinių šalies silpnėjimo priežasčių.
Verta paminėti, kad po ATR įkūrimo taip pat ėmė silpnėti LDK valdovo galia. Pagal Liublino uniją, ATR valdovas, kuris buvo Lenkijos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 536 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (536 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos esė
  • 2 psl., (536 ž.)
  • Word failas 14 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią esę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt