Atliekų susidarymas ir tvarkymas yra viena svarbiausių aplinkosaugos problemų, atsiradusi vos įsikūrus pirmosioms gyvenvietėms dar prieš mūsų erą. Tačiau šiame šimtmetyje atliekų tvarkymo problema tapo ypač aktuali. Labai daug atliekų šiuo metu yra pagaminama iš chemijos pramonės, žemės ūkio šakų, iš metalo apdirbimo pramonės, miško bei maisto pramonių ir t. t. Ypatingai daug atliekų susidaro buityje. Jos būna kieto, skysto ir dujinio pavidalo. Atliekos gadina kraštovaizdį, teršia gamtą, užima daug vietos, dalis jų yra pavojingos aplinkai. Daugelyje šalių atliekos išmetamos į dirvožemį, orą, vandenį, laidojamos žemės gelmėse, vandenynuose ir visur kur tik įmanoma. Deja, taip tik yra sudaromi nauji taršos židiniai.
Šiuo metu labai daug diskutuojama apie atliekų tvarkymo sistemas, kurios apima jų apskaitą, surinkimą, pervežimą, saugojimą, kenksmingumo šalinimą bei deponavimą. Atliekų tvarkymas reikalauja didelių lėšų. Tačiau žiūrint į ateitį yra nuspręsta, kad pigiau tvarkyti atliekas šiandien, negu vėliau ateityje likviduoti taršos padarinius.
Didžioji mūsų atliekų dalis kaupiasi sąvartynuose. Lietuvoje yra labai daug eksploatuojamų sąvartynų, į kuriuos kasmet išvežama daugiau nei tris milijonus tonų įvairių atliekų, kurių daugiau nei pusę sudaro nerūšiuotos namų ūkio atliekos. Sąvartyne atliekos ilgai išlieka nesuirusios ir todėl yra būtina tobulinti atliekų tvarkymo sistemą.
Tikslas: išanalizuoti Lietuvos atliekų tvarkymo sistemą Šiaulių regiono pavyzdžiu.
Problema: kaip sumažinti gamtos užterštumą atliekomis; kaip sukurti tinkamą atliekų tvarkymo sistemą.
Išanalizuoti atliekų tvarkymą Šiaulių regione.
Metodai: mokslinės ir publicistinės literatūros analizė
1. Atliekų tvarkymas lietuvoje
1.1. Valstybinis strateginis atliekų tvarkymo
planas
Lietuvoje kuriama šiuolaikiška komunalinių atliekų tvarkymo sistema, naudojantis didžiule Europos Sąjungos parama. Iki 2009 metų pabaigos planuojama įrengti 10 stambių regioninių sąvartynų ir uždaryti per aštuonis šimtus dabar veikiančių sąvartynų, neatitinkančių aplinkosauginių ir visuomenės sveikatos saugos reikalavimų, taip pat įrengti kompostavimo bei atliekų priėmimo aikšteles, atliekų perkrovimo stotis. Didelio gabarito atliekų surinkimo aikštelės numatytos visų 10 regionų komunalinių atliekų tvarkymo sistemų investiciniuose projektuose.
Nustatyta, kad savivaldybės institucijos savo teritorijoje iki 2007 m. sausio 1 d. privalo įrengti ne mažiau kaip vieną...
Šį darbą sudaro 6482 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!