• – bet kokios medžiagos ar daiktai, kurių turėtojas (gyventojas, įmonė arba organizacija) atsikrato, nori atsikratyti ar privalo atsikratyti. Pavojingų atliekų, kiekis auga grėsmingais tempais visame pasaulyje.
• pramoninės gamybos apimties ir jos išdėstymo.
Lietuvoje yra daugiau nei 800 sąvartynų,
• Lietuvoje yra daugiau nei 800 sąvartynų,
• iš jų apie 300 dar eksploatuojami.
• Į sąvartynus kasmet išvežama maždaug 3 mln. tonų įvairių atliekų.
• Vienam gyventojui į metus tenka maždaug po 200 kg atliekų.
• Antrą kartą panaudojama tik 15 proc. tam tinkamų atliekų.
• Perdirbus 1toną laikraščių, į orą nepatenka 2,5 tonų anglies dioksido ir išsaugoma 17 medžių, sutaupoma 2,74 kubiniai metrai sąvartyno ploto.
• Perdirbus aliuminio skardines sutaupoma 95 % energijos, reikalingos naujų skardinių gamybai.
Sąvartynai darosi vis pilnesni, iš jų į atmosferą išsiskiria toksiškos ir sprogios dujos, į dirvožemį ir gruntinius vandenis patenka sunkiųjų metalų junginiai ir kiti toksinai..
• Sąvartynai darosi vis pilnesni, iš jų į atmosferą išsiskiria toksiškos ir sprogios dujos, į dirvožemį ir gruntinius vandenis patenka sunkiųjų metalų junginiai ir kiti toksinai..
• Pagrindinė problema yra atliekų perdirbimas, kuris glaudžiai susijęs su vartojimo struktūra, gyvenimo būdu, užimtumu ir pajamų lygiu. Tad į atliekų tvarkymą reikėtų žiūrėti platesniu socialinės, ekonominės plėtros ir išteklių valdymo požiūriu. Svarbiausia efektyvaus atliekų tvarkymo prielaida yra atliekų mažinimas: juk to, kas nėra pagaminta, nereikia ir šalinti.
Kasmet Europos Sąjungoje pagaminama daugiau kaip 2 mlrd tonų atliekų, iš kurių 200 mln tonų yra komunalinės atliekos. Europos Komisijos duomenimis per pastaruosius šešerius metus atliekų kiekis padidėjo daugiau kaip 10 %. Atliekų kalnai ima kelti pavojų ne tik aplinkai, bet ir žmonių sveikatai, nevalia pamiršti, kad jų tvarkymas vis brangiau kainuoja.
• Kasmet Europos Sąjungoje pagaminama daugiau kaip 2 mlrd tonų atliekų, iš kurių 200 mln tonų yra komunalinės atliekos. Europos Komisijos duomenimis per pastaruosius šešerius metus atliekų kiekis padidėjo daugiau kaip 10 %. Atliekų kalnai ima kelti pavojų ne tik aplinkai, bet ir žmonių...
Šį darbą sudaro 786 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!