Pavojingos atliekos - tai nuodingos, degios, sprogios, koroziją sukeliančios ar kitas savybes turinčios atliekos, galinčios turėti neigiamos įtakos aplinkai ir žmonių sveikatai.
Atliekų susidarymas ir tvarkymas – viena svarbiausių aplinkosaugos problemų, atsiradusi vos įsikūrus pirmosioms gyvenvietėms ir tapusi ypač aktuali mūsų šimtmetyje. Daug jų susidaro iš atominės elektrinės, chemijos, žemės ūkio šakose, buityje ir kitur. Jos būna kieto, skysto ir dujinio pavidalo. Daugelių šalių atliekos išmetamos į dirvožemį, vandenį, orą, laidojamos žemės gelmėse, vandenynuose, tačiau taip sudaromi nauji taršos židiniai. Atliekų tvarkymo sistema apima jų apskaitą, surinkimą, saugojimą, pervežimą, kenksmingumo šalinimą bei deponavimą. Jų tvarkymas reikalauja daug lėšų, tačiau žiūrint į tolimesnę ateitį pigiau tvarkyti atliekas šiandien, negu ateityje likviduoti taršos padarinius.
Ignalinos AE yra didžiausias potencialus radioaktyviosios taršos šaltinis Lietuvoje. Kietosios radioaktyviosios atliekos, susidarančios elektrinės eksploatavimo metu, rūšiuojamos pagal radioaktyvumą ir saugomos specialiose saugyklose. Elektrinės eksdplotacijos metu per metus susidaro apie 2100 m3 įvairių radioaktyvių atliekų (nevertinant panaudoto branduolinio kuro), iš kurių 1100 – 1200 m3 yra kietosios atliekos, laikinai saugomos Ignalinos AE teritorijoje esančiuose saugyklose – gelžbetoniniuose pastatuose 155, 155/1, 157 ir 157/1. VATESI išduotoje Ignalinos AE 1-ojo bloko eksplotavimo licencijoje viena iš sąlygų yra ta, jog turi būti atlikta detali eksplotuojamų kietų radioaktyviųjų atliekų saugyklų saugos analizė. Radioaktyviosios atliekos taip pat susidaro ir pas smulkiuosius atliekų gamintojus – visus atliekų gamintojus, išskyrus branduolinės energetikos objektus (atominę elektrinę, branduolinių medžiagų ir radioaktyviųjų atliekų saugyklas, jų perdirbimo objektus ir radioaktyviųjų atliekų galutinio laidojimo įrenginius kapinynus).
Išsiaiškinti pavojingų - radioaktyvių atliekų (įskaitant Ignalinos AE) utilizavimo, saugojimo, laidojimo ypatumus.
3. Apžvelgti radiacinės saugos centro veiklą pavojingų - radioaktyvių atliekų tvarkymo sistemoje.
1. Pavojingos atliekos
Pavojingos atliekos pasižymi viena ar keliomis pavojingumą lemiančiomis savybėmis (kenksmingos, degios, sprogstamosios, ėdžios, toksiškos, kancerogeninės, oksiduojamosios ir kt.) ir atitinkančios Aplinkos ministerijos nustatytus atliekų pavojingumo kriterijus, bei kitos atliekos, atliekų sąraše nepažymėtos kaip pavojingos, tačiau pasižyminčios viena ar keliomis pavojingumą lemian-čiomis savybėmis ir...
Šį darbą sudaro 6686 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!