Aplinka – gamtoje funkcionuojanti tarpusavyje susijusių elementų (žemės paviršiaus ir gelmių, oro, vandens, dirvožemio, augalų, gyvūnų, organinių ir neorganinių medžiagų, antropogeninių komponentų) visuma bei juos vienijančios natūraliosios ir antropogeninės sistemos.
Aplinkosaugos turinį sudaro oro, vandens, dirvožemio, žemės gelmių, augalijos, gyvūnijos, kraštovaizdžio moksliškai pagrįstas, protingas naudojimas ir apsauga. Rūpinimasis oro, vandens švarumu, dirvožemio derlingumu, miškais, augalijos ir gyvūnijos pasauliu – o tai yra ne kas kita, kaip rūpinimasis žmogaus sveikata, jo darbo, buities ir poilsio sąlygomis.
Aplinkosauga yra antroji kraštotvarkos pusė, taip pat ją galima apibrėžti kaip aplinkos kokybės, kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės saugojimą, įsisavinant teritoriją, racionaliai naudojant jos išteklius. Aplinkos apsauga užtikrinama įvairiomis priemonėmis, iš kurių svarbiausios yra teisinės, ekonominės, biologinės, žemėtvarkinės, techninės, sanitarinės-higieninės, organizacinės.
Valstybinis aplinkos apsaugos valdymas - tai veikla, skirta planuoti įvairias aplinkosaugos priemones, organizuoti jų įgyvendinimą, kontroliuoti jo eigą, tam reikalinga specialius įgaliojimus turinti institucija ar tokių institucijų sistema.
Įgyvendinant su teritorijų planavimu susijusias priemones turi būti sudarytos prielaidos subalansuotai apskrities teritorijos raidai, formuojama sveika ir harmoninga žmonių gyvenamoji, darbo ir poilsio aplinka, racionaliai naudojami gamtos ištekliai, išsaugotos gamtinės ir kultūrinės kraštovaizdžio vertybės, bendrasis aplinkos ekologinis stabilumas, diferencijuojamas regiono tvarkymas pagal atskirų rajonų gamtinių sąlygų skirtumus ir kt.
Nustatant konkrečių teritorijų planavimo tikslus, būtina atsižvelgti į visuomenės poreikius, planuojamos teritorijos kraštovaizdžio ypatumus, geografinę padėtį, geologines sąlygas, urbanistikos, architektūros, techninius, aplinkosaugos, paveldosaugos, žemės ūkio paskirties žemės naudojimo ir tvarkymo reikalavimus, žemės ir kito nekilnojamojo turto savininkų ir trečiųjų asmenų teises, valstybės saugumo ir gynybos poreikius.
Pagal Lietuvos aplinkos apsaugos strategiją, aplinkosaugoje pereinant prie neigiamų pasekmių priežasčių šalinimo, viena svarbiausių prevencinių priemonių gamtinių išteklių ir kraštovaizdžio apsaugos srityje yra aplinkosauginio teritorijų planavimo sistemos sukūrimas bei aplinkosaugos reikalavimų įvertinimas, aplinkosauginės dalies parengimas rengiant bendruosius bei detaliuosius teritorijų planavimo dokumentus.
Aplinkos apsaugos valstybinei bei regioninei politikai įgyvendinti svarbūs visi bendrojo, specialiojo ir detaliojo teritorijų planavimo dokumentai. Specialiesiems aplinkosauginio planavimo dokumentams priskiriamos saugomų teritorijų planavimo, gamtinio karkaso, gamtinių...
Šį darbą sudaro 12265 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!