Konspektai

Lietuvių kalbos literatūros terminų žodynėlis

10   (1 atsiliepimai)
Lietuvių kalbos literatūros terminų žodynėlis 1 puslapis
Lietuvių kalbos literatūros terminų žodynėlis 2 puslapis
Lietuvių kalbos literatūros terminų žodynėlis 3 puslapis
Lietuvių kalbos literatūros terminų žodynėlis 4 puslapis
Lietuvių kalbos literatūros terminų žodynėlis 5 puslapis
Lietuvių kalbos literatūros terminų žodynėlis 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Lietuvių literatūros terminų žodynas. (Epika, Lyrika, Drama, Kalbėjimas ir pan.). Apibrėžimai.

Darbo tema
Lietuvių kalbos .
Ištrauka

1. Epas – plačios apimties, dažniausiai eiliuotas paakojamasis kūrinysapie legendinų ar istorinių herojų žygius. Gali būti mitologinis (aiškina pasaulio sandarą, gamtos reiškinius pagal senovės žmonių supratimą) arba herojinis (vaizduoja tautos istorijai svarbius periodus, aiškina žmonių (ir tik jų), herojų poelgius, nuopelnus, bet ne jausmus). Pvz.: “Iliada”, “Odisėja”, “Kalevala”, “Makabharata”, “Rolando giesmė”, “Beovulfas”, “Hiavatos giesmė”.
2. Poema – eiliuotas pasakojamasis kūrinys. Ji glausta, turi aiškią pradžią ir pabaigą, siužetą, mažai atsišakojimų. Pvz.: K. Donelaičio “Metai”, A. Baranausko “Anykščių šilelis”.
3. Pasakėčia – trumpas, pasakojamasis, dažniausiai eiliuotas kūrinys. Tyri pamokomąją arba kritinę mintį. Pasakėčia paprastai susideda iš pasakojimo ir moralo.Turinys – alegorinis. Pradininkas – Ezopas. Pvz.: kūrė Fedras, Lafontenas, I. Krylovas.
4. Epopėja – didelės apimties kūrinys, paprastai susidedantis iš kelių tomų. Vaizduoja istoriškai reikšmingus įvykius, svarbų istorijos tarpsnį. Pvz.: L. Tolstojaus “Karas ir taika”, V. Hugo “Vargdieniai”.
5. Apsakymas – nedidelės apimties epinis kūrinys, paprastai vaizduojantis vieną pagrindinio veikėjo gyvenimo epizodą, etapą. Jame nekeičiama veiksmo vieta, vaizduojama neilga laiko atkarpa. Pvz.: V. Krėvės “Skerdžius”.
6. Alegorija – abstrakčios sąvokos reiškimas konkrečiu vaizdu. Tai vienas iš žodžių, vaizdų vartojimo perkeltine prasme.
7. Peizažas – gamtos vaizdo aprašymas literaūros kūrinyje. Pobūdis proklauso nuo rašytojo tikslų.
8. Sapnas – vaizdai, jausmai ir mintys, matomi, išgyvenami miegant. Juose dažnai atgyja žmogaus rūpesčiai, mintys, slapti svarbūs jausmai.
9. Liaudies dainos – dainos, sukurtos seniai, kolektyvine kūryba. Pvz.: “Eina našlaitėlė”.
10. Rauda – savotiška melodeklamacija, “verkimas su žodžiais”, dažniausiai per laidotuves, taip pat per vestuves. Jos tekstas nuolat keičiamas, siejamas su konkrečia situacija. Pvz.: P. Vaičaičio “Vaitojimas”.
11. Eilėraštis – vienas iš didžiausių lyrikos žanrų. Jo požymiai nėra griežtai apibrėžiami. Jis gali būti trumpas arba ilgas, taip pat suskirstytas į posmus arba ištisinis. Svarbiausias jo bruožas yra išreikštas išgyvenimas, jausmas; eilėraštyje gali būti ir pasakojimo elementų. Pvz.: J. Aisčio “Peizažas”.
12. Elegija – lyrikos žanras, kurio svarbiausieji bruožai yra liūdna nuotaika, nusiminimas, liūdni apmąstymai. Elegija kilusi iš laidotuvių...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2543 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (2543 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos konspektas
  • 6 psl., (2543 ž.)
  • Word failas 71 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis)

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kaip praradimai keičia žmogų lietuvių literatūroje (M. Daukša, K. Donelaitis, S. Nėris)

Kaip praradimai keičia žmogų lietuvių literatūroje (M. Daukša, K. Donelaitis, S. Nėris) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Lietuvių kalbos pamokų " Ko XXI a. pilietis galėtų pasimokyti iš XVI a. Lietuvos šviesuolių" planai

Lietuvių kalbos pamokų " Ko XXI a. pilietis galėtų pasimokyti iš XVI a. Lietuvos šviesuolių" planai Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Agrarinis mentalitetas XX a. antros pusės lietuvių literatūroje (R. Granauskas ir M. Martinaitis)

Agrarinis mentalitetas XX a. antros pusės lietuvių literatūroje (R. Granauskas ir M. Martinaitis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt