Kurčiųjų vartojama gestų kalba ilgą laiką gyvavo pogrindyje, ir girdintieji, nors turi apie ją tam tikrą įsivaizdavimą, nieko tikslaus nežino. Daugumos girdinčiųjų supratimas apie gestų kalbą yra panašus ir dažniausiai klaidingas. Kadangi lietuvių gestų kalba yra viena iš Lietuvoje vartojamų kalbų, labai svarbu, kad girdintieji suprastų, kas ji yra iš tiesų ir ko apie ją nereikia galvoti.
Pirmiausia, žinoma, būtina, kad girdintieji suprastų, jog lietuvių gestų kalba yra kalba ir kad kurtieji nėra kurčnebyliai, nei nebyliai (juolab, kad jie gali išmokti kalbėti ir lietuviškai), kaip iki šiol juos dažniausiai vadina.
Šiame darbe norėjau supažindinti skaitytojus su lietuvių gestų kalba (LGK). Mano siekis pakeisti žmonių susidariusią nuomonę apie kurčiuosius, kad jie negali kalbėti. Jie turi savo gestų kalbą, bet puikiai gali šnekėti lietuviškai kaip girdintieji tik galbūt kurčiųjų tartis yra sunkiau suprantama, nes jie negirdi savo balso. Didžioji dalis mano darbo yra iš Mantrimo Danieliaus knygos „Lietuvių gestotyros pagrindai“ ir Algirdo Ališausko „Kurčiųjų kalbos ypatumai“.
Lietuvių gestų kalba, ilgą laiką nepripažinta kaip visavertė kalba,šiuo metu vis labiau tvirtina savo padėtį visuomenėje. Pastarųjų metų pokyčiai akivaizdūs: kurčiųjų mokyklose LGK imta mokyti kaip gimtosios, vis plačiau teikiamos gestų kalbos vertimo paslaugos, pradėti steigti gestų kalbos vertėjų centrai, gestų kalba pradėta dėstyti aukštosiose mokyklose girdintiems studentams. Kintanti padėtis verčia specialistus vis geriau pažinti šią kalbą. Iki šiol literatūros apie ją esama labai mažai: A. Ališausko „Sutrikusios klausos asmenų vizualinė komunikacija“ (1996) ir M. Danieliaus: „Gestų kalba.Trumpa apybraiža“ (1999), taip pat keletas straipsniu Lietuvos kurčiųjų mėnraštyje „Akiratis“.
Iki šiol daugumai žmonių atrodo, kad lietuvių gestų kalba yra lietuvių kalbos forma, kur vietoj žodžių (ar net vietoj raidžių) rodomi atitinkami gestai. Dažnas klausimas: „Ar gestų kalboje gestai žymi žodžius ar raides?“.
Lietuvių gestų kalboje gestai nežymi nei žodžių, nei garsų – jie žymi sąvokas (išskyrus pirštų abėcėlės ženklus, kurie žymi raides). Apskritai nacionalinės gestų kalbos mažai ką turi bendro su tose...
Šį darbą sudaro 3738 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!