Konspektai

Kultūros istorijos teorija

10   (1 atsiliepimai)
Kultūros istorijos teorija 1 puslapis
Kultūros istorijos teorija 2 puslapis
Kultūros istorijos teorija 3 puslapis
Kultūros istorijos teorija 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1)priešistorinė2)antika3)viduramžiai4)renesansas5)barokas6a)apšvieta7)modernizmas8)romantizmas9)postmodernizmasDabartinio laikmečio kultūros epochos nežinome. Buvo manoma, kad iki 18a. kultūra – visuomenė, o dabar pakito.Subkultūra – subjekto kultūra susideda iš jaunimo, studentų kultūros.Inkultūracija – iš dalies sąmoninga, iš dalies ne, veikla, nukreipta į kito elgesį, mąstymą.Socialkultūrinis – visuomenė ir kultūra sudaro visumą arba sistemą.
Mokslininkai, kurie kalba apie kultūra yra skirstomi:Antropologinis tipas teigia, kad kiekviena tauta duoda kažką vertingą, kultūra tai, viskas kas materialu ir kas ne, visa ką sukūrė žmogus. Sociologai teigia, kad kultūra – bendras priimtas mąstymo būdas. Elitas – kalba, papročiai, tikyba. Filosofai – specifiškai charakteringas žmonių veiklos būdas.2.Europos Kultūros YpatybėsPasak Gudavičiaus ir Bumblausko Lietuva buvo Europos kultūros šlaite.
1054m. krikščionių bažnyčia suskilo į rytų ir vakarų. Taigi suskilo ir Europa į Rytų ir Vakarų Europa.
Vakarų Europai būdinga:1)privati žemės nuosavybė: a)alodas b)beneficija c)fiodas; 2)vyrauja katalikybė;3)esti luomai;4)yra mietų savivalda.Rytų Europai būdinga:1)yra bendruomeninė žemės nuosavybė;2)vyrauja stačiatikybė;3)yra silpni luomai;4)nėra savivaldos teisės.3.senovės graikijos kultūros ypatumai. Antikinės kultūros fenomenai.Graikijos kultūros bruožai buvo pirmame laikotarpyje Kretos ir Mikėnų 11-12a pr.kr. Tai ne klasikinės civilizacijos laikotarpis. Tuo metu vyko perėjimas nuo ankstyvosios bendruomeninės visuomenės klasės. Graikai buvo stabmeldžiai. Formavosi graikų mitologija ir epas. Jie garbino Dzeusą. Dievam suteikdavo žmonėm būdingus bruožus. Graikų religijoje glūdi tai, kas būdinga mene, visos problemos nukreiptos į žmogų. Kosmocentrizmas – pasaulėžiūrinis principas. Regimas pasaulis – kosmosas. Didysis pasaulis matuojamas žmogumi, jis pasaulio centras.Pasaulio suvokimas buvo išreiškiamas mitais. Mitologija tapo graikų meno pagrindu.Apie skulptūras žinoma tik iš senovinių aprašymų, dažniausiai tai medžių, akmens statinių. Antrame laikotarpyje susitiprėjo antikiniai miestai – poliai. Tai formavosi 6-8a. pr.kr. Tuo laikotarpiu buvo tiesiami tiltai, vandentiekiai, formavosi grūdų rinka. Pasireiškė socialinė nelygybė. Gimė antikinės kultūros fenomenai: graikų raštas, filosofija, lyrinė poezija, vystėsi retorikos mokslas.Sofizmas – filosofinė kryptis – sąmonongai klaidingas samprotavimas, pateikiamas kaip teisingas. Architektūra – orderinė. Pagrindinė medžiaga – akmuo.Pagrindinėje aikštėje statomos šventyklos skirtos miesto globėjui.Žmogus vaizduojamas nuogas (Apolonas), moters figūra – apdengta. Atsirado pirmieji...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 6397 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (6397 ž.)
Darbo duomenys
  • Kultūrologijos konspektas
  • 4 psl., (6397 ž.)
  • Word failas 133 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt