Referatai

Menas kaip kultūros kodas

10   (2 atsiliepimai)
Menas kaip kultūros kodas 1 puslapis
Menas kaip kultūros kodas 2 puslapis
Menas kaip kultūros kodas 3 puslapis
Menas kaip kultūros kodas 4 puslapis
Menas kaip kultūros kodas 5 puslapis
Menas kaip kultūros kodas 6 puslapis
Menas kaip kultūros kodas 7 puslapis
Menas kaip kultūros kodas 8 puslapis
Menas kaip kultūros kodas 9 puslapis
Menas kaip kultūros kodas 10 puslapis
Menas kaip kultūros kodas 11 puslapis
Menas kaip kultūros kodas 12 puslapis
Menas kaip kultūros kodas 13 puslapis
Menas kaip kultūros kodas 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kiekvienas mes meną suvokiame savaip. Galime teigti, kad menas – sugebėjimas teikti juslinių ir kitokių stimulų pasitenkinimą keliančiam estetiniam patyrimui. Bet formuluodami natūralistinį, funkcinį meno apibrėžimą, meną mes suvokiame kaip: 1) sugebėjimą gaminti ar daryti tai, kas visuomenėje yra vartojama kaip pasitenkinimą teikiančio estetinio patyrimo stimulas ir vadovas ar turi tikslą juo būti, dažnai drauge su kitais tikslais ar funkcijomis; ypač tokiu būdu, kad suvokti stimulai, jų sugestijuojamas prasmės arba ir viena, ir kita laikomi gražiais, maloniais, įdomiais, emociškai jaudinančiais ar kokiu nors kitu atžvilgiu vertingais kaip betarpiško patyrimo objektai, šalia tų instrumentinių vertybių, kurių jie gali turėti; 2) taip pat tokio sugebėjimo produktas ar jų visuma, meno kūriniai. Čia įeina visų menų, visuomenės pripažintų, atliekančiais estetinę funkciją, tokių kaip architektūra ar muzika, produktai nesvarbu, ar jie laikomi gražiais, ar vertingais kokiu nors kitu atžvilgiu.
Menas apima daugelį veiklos rūšių: gausybė įvairių techninių ir psichologinių procesų dalyvauja sumanant, planuojant, realizuojant ir (laikinų formų atveju) atliekant meno kūrinį; dar kiti – kai vartotojai, mokslininkai, kritikai, ir mokytojai vertina ir analizuoja meną.
Todėl visų pirma, menas kuriamas dvasiniam vartojimui, kuris įmanomas tik per atitinkamą stebėjimą (žiūrėjimą, klausymą, skaitymą) ir suvokimą. Svarbiausias meno kultūros komponentas – kūriniai. Jie yra kūrėjo veiklos tikslas ir publikos suvokimo objektas. Antra, mene slypi komunikacinės intuicijos: meno kūriniais visada kreipiamasi į publiką, jie turi adresatą, išreiškia siekimą ką nors pasakyti. Todėl meno procesas apima tiek kūrybos procesą, tiek kūrinių dvasinio įvaldymo, vartojimo procesą.
Ištikrųjų menas, perteikia labai įvairią informaciją apie pasaulį. Menininkas savo kūryboje neatriboja subjektyvios ir objektyvios tikrovės kaip savarankiškų dalykų. Todėl taikant meno kūrybai pažintinius kriterijus, paprastai apribojama estetinių vertybių sritis, emocingai priešinamasi naujovėms, kitokiam, originalesniam požiūriui, utriruojamas meno turinys.
O štai gnoseologistikai – teoretikai, menotyrininkai, meno kritikai, kurie pagrindine meno funkcija, meno specifikos pagrindu, laiko tikrovės pažinimą. Jų požiūriu, menas tėra instrumentas, priemonė aukštesniam tikslui pasiekti – pavaizduoti tai,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3451 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • 3Įvadas
 • 4Meno suvokimas ir pažinimas
 • 5. .Menas ir jo atspindėjimo teorija
 • 6. .Meno visuomeninė vertė
 • 7. .Meno kūryba „ masinė“ kultūra
 • 9Estetinės kultūros ir meno saviveikla
 • 10.Pramoginis menas ir visuomenė
 • 13.Išvados
 • 14.Naudota literatūra

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
14 psl., (3451 ž.)
Darbo duomenys
 • Kultūrologijos referatas
 • 14 psl., (3451 ž.)
 • Word failas 117 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt