Referatai

Estetika ir menas japonų kultūroje

9.2   (2 atsiliepimai)
Estetika ir menas japonų kultūroje 1 puslapis
Estetika ir menas japonų kultūroje 2 puslapis
Estetika ir menas japonų kultūroje 3 puslapis
Estetika ir menas japonų kultūroje 4 puslapis
Estetika ir menas japonų kultūroje 5 puslapis
Estetika ir menas japonų kultūroje 6 puslapis
Estetika ir menas japonų kultūroje 7 puslapis
Estetika ir menas japonų kultūroje 8 puslapis
Estetika ir menas japonų kultūroje 9 puslapis
Estetika ir menas japonų kultūroje 10 puslapis
Estetika ir menas japonų kultūroje 11 puslapis
Estetika ir menas japonų kultūroje 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Japonijos kultūra, skirtingai nei Indijos ir Kinijos, neturi tokių senų tūkstantmečius aprėpiančių tradicijų. Jos raida tiesiogiai siejosi su kitomis Tolimųjų Rytų civilizacijomis. Svarbiausias šio arelao kultūros centras daugelį tūkstantmečių buvo didžioji kinų civilizacija, iš kur į kaimynines šalis sklido naujos idėjos, kultūros ir meno laimėjimai. Kinijoje nuo žilos senovės viešpatavo pasitikėjimas savųjų kultūros tradicijų galia. Tai, kad kinai daugelį šimtmečių buvo pagrindinis pasaulinės civilizacijos vedlys ir architektas, įvairiose kultūros, mokslo, technologijos srityse gerokai aplenkęs Vakarų tautas, negalėjo nepaveikti kinų mentaliteto ir požiūrių į kitas jiems pažįstamas tautas.
Japonijos kultūra atviresnė ir imlesnė išorinėms įtakoms, kultūriniam pliuralizmui, pokyčiams, novacijoms. Ši atskirtose nuo Azijos žemyno salose išsidėsčiosi šalis buvo apsaugota nuo kitas Rytų civilizacijas niokojusių klajoklių tautų įsiveržimų. Gilinantis į Japonijos estetikos ir meno istoriją stebina jos gyventojų prisirišimas prie savo kultūros tradicijų ir kartu nenugalimas naujovių potraukis. Nuo pirmųjų ryšių su žemyno kultūra jie noriai periminėjo ir asimiliavo idėjas, skolinius, vertybes, keitė savo socialinio gyvenimo institucijas, religiją, teisę, valstybinio gyvenimo principus, filosofijos, literatūros, dailės ir kitas kultūros formas. Greitas ir kūrybingas kitų tautų kultūros tradicijų perpratimas ilgainiui tapo japoniškojo mentaliteto bruožu. Tačiau, periodiškai perėminėjusi galingus kinų civilizacijos impulsus, japonų kultūra pasuko savitu keliu ir sukūrė daug unikalių kultūros, estetinės minties bei meno formų, kurių rafinuotumas neretai lenkė ir buvusių mokytojų laimėjimus.
Pradedant brandžiaisiais viduramžiais šalyje matyti nuoseklus estetikos ir meno skverbimasis į įvairias žmogaus gyvenimo sritis. Skirtingai nei vakaruose, kur estetika ir menas neretai virsdavo abstrakčių teorinių spekuliacijų objektu, Japonijoje šios dvi dvasinės veiklos sritys tapo itin svarbia kasdieninio gyvenimo kultūros dalimi. Jos sakralizuota daugybę europiečiams nepastebimų buities aspektų ir todėl kasdieninio gyvenimo kultūra, dizaino estetika čia ilgainiui pasiekia aukštesnį lygį nei bet kurioje mums žinomoje šalyje. „Menas, - rašo Masaharu Anesaki, - paplitęs kiekvienoje Japonijos gyvenimo srityje, nes įkvėpimo ir meno motyvų Japonijai semiasi iš gamtos. Japonas gėrisi ir džiaugiasi laukų gėlės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3625 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (3625 ž.)
Darbo duomenys
  • Kultūrologijos referatas
  • 12 psl., (3625 ž.)
  • Word failas 92 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Menas kaip kultūros kodas

Menas kaip kultūros kodas Kultūrologija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt