Konspektai

Kultūros istorijos teorija atsiskaitymui

9.4   (2 atsiliepimai)
Kultūros istorijos teorija atsiskaitymui 1 puslapis
Kultūros istorijos teorija atsiskaitymui 2 puslapis
Kultūros istorijos teorija atsiskaitymui 3 puslapis
Kultūros istorijos teorija atsiskaitymui 4 puslapis
Kultūros istorijos teorija atsiskaitymui 5 puslapis
Kultūros istorijos teorija atsiskaitymui 6 puslapis
Kultūros istorijos teorija atsiskaitymui 7 puslapis
Kultūros istorijos teorija atsiskaitymui 8 puslapis
Kultūros istorijos teorija atsiskaitymui 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žodis kultūra vienas dažniausiai vartojamų žodžių šiuolaikinėje kalboje. Dažnai vartojamas, kai kurių socialinių kokybiškam įvertinimui( dvasinė kultūra, materialinė kultūra). Mokslinėje literatūroje galime rasti 257 kultūros apibūdinimus. Žodis kultūra asocijuojasi su grupės ir visuomenės interesais. Visuomenės kultūra – pamatas, nuo kurio priklauso grupės kultūra. Kuo skirtingesnė visuomenė, tuo didesnė jos kultūros formų įvairovė. Svarbiausi 2 kultūros tipai – materialinė ir dvasinė. Materialiąją kultūrą sudaro: darbo, gamybos kultūra, butas ir gyvenamosios vietos kultūra, fizinė kultūra. Dvasinę kultūrą sudaro – intelektinę, dvasinę, dorovinę, meninę, religinę kultūras. Taip pat yra nacionalinė ir pasaulinė kultūros. Pasaulinė – visų pasaulio tautų geriausių pasiekimų sintezė. Nacionalinė – yra tam tikrų nusistovėjusių visuomeninių kultūra. Taip pat suvisuomenę sudaro daugybė grupių (profesinių, siciolinių), palaipsniui jose fotmuoja savita kultūra, su savų vertybių ir elgesio taisyklių visuma, tai subkultūros.
Žmogiškoji kultūra atsirado prieš 2,5 – 1,7 mln. metų, o susiformavo prieš 40 000metų. Žmogaus epocha apima du pagrindinius laikotarpius: archainį ir civilizuotą, tarp kurių buvo pereinamasis neolitinis laikotarpis.
Šiuolaikinėje kultūrologijoje nusistovėję tokie esminiai žmogaus istorinio egzistavimo laikotarpio dalijimai, kultūros tipai: Akmens amžius, bronzos amžius, geležies; Didž. Senovės civilizacijų laikotarpis; pagoniškasis, krikščioniškasis laikotarpis; tradicinė (šiuolaikinė) visuomenė; ikikapitalistinės visuomenės – kapitalizmas; vergija-feodalizmas-kapitalizmas; rytai-vakarai; artimieji rytai-kinija-indija—vakarų Europa; normalios civilizacijos. 20 a. Suformuotos 3 fundamentalios vakarų Europos kultūros raidos teorijos.Pasak kultūrologo Toynbee kiekviena civilizacija praeina 5 bendras vidinės evoliucijos stadijas: atsiradimą, augimą, lūžį, irimą ir žlugimą.
Kultūros fenomenas pasižymi įvairove, kurių aiškinimai remiasi tam tikra tradicija, pradėjusia 3 etapus – antika, viduramžius ir naujuosius laikus.
Antikinis kultūros supratimas – kultūros sąvoka radosi antikinėje Romoje. Kultūra buvo suprantama kaip įdirbimas, apdorojimas, priežiūra, visų pirma – žemė. Kultūra taip pat vadintas – dievų garbinimas, šlovinimas ir kultas. Graikai sukūrė unikalią švietimo sistemą, kurioje žmogus buvo formuojamas, kaip asmenybė. Viduramžiai – tai kultūra išsaugojusi svarbiausius antikinės kultūros pasiekimus, yra krikščioniškoji kultūra neigianti pagonišką požiūrį į pasaulį. Ji įvedė monoteizmą. Naujausi laikai –...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4929 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (4929 ž.)
Darbo duomenys
  • Kultūrologijos konspektas
  • 9 psl., (4929 ž.)
  • Word failas 118 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt