Konspektai

Kultūros istorija - teorija

10   (1 atsiliepimai)
Kultūros istorija - teorija 1 puslapis
Kultūros istorija - teorija 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1.Renesanso epochos chronologinės ribos ir susiformavimo priežastys.
XIIIa.antroji pusė – proto renesansas(tik Italijoje);XIVa.- Renesanso pavasaris;XVa. – Renesanso vasara;XVIa. –Renesanso ruduo.
•Vedybų keliu.Menininkai vyko i Italija studijuoti antikos palikimo arba studijuoti naujo tapybos stiliaus; mokslininkai - susipažinti su savo šalyse neprieinamais tekstais bei požiūriais; „keliavo“ knygos, skulptūros, paveikslai, istoriniai veikalai.
Europos civilizacijos noras grįžti prie antikinių – graikiškų ir romėniškų – ištakų. Be to, Renesansas iškyla kaip humanizmas, o ne tik kaip antikinės literatūros ir meno atradimas iš naujo, t.y. kaip naujos žmogaus koncepcijs įtvirtinimas.Renesansinis humanizmas siekia sugrįžti prie graikų ir lotynų antikos autentiškos kūrybos, ypač literatūrinės, kurią ignoravo arabų ir Europos viduramžiai.
Beatodairiškas mėginimas atgaivinti kitą kultūrą, daugelyje sričių ir žanrų imituoti Antiką.
Renesanso kultūros susiformavimo Italijoje prielaidos:1.Patogi biografinė Š.Italijos miestų padėtis ir politinė situacija šalyje. 2.Kokybiniai pokyčiai ekonomikoje pakeitė Italijos miestų socialinę struktūrą ir politinių jėgų santykį. 3.Naujos kultūros atsiradimą sąlygojo ir kultūros veiksniai:1.visais viduramžiais Italijoje nenutrūko antikinės švietimo tradicijos; 2.Italai priėjo didesnes pažinimo galimybes; 3.Praturtėję miestiečiai labiau domėjosi kultūros vertybėmis.
Renesansas labiau reiškėsi ne kaip apibrėžtas stilius, okaip gyvenimo būdas. Atsižadėjus griežtų viduramžių nuostatų ir saitų,renesansas atrado žmogus. Naujas sąjūdis pradėjo keisti viduramžišką požiūrį į kūrybą, nes humanistų ir menininkų idealu tapo universalus antikos žmogus, galįs įvaldyti bet ką. Visuose menuose žmogus pirmą kartą atsiskleidė kaip asmenybė, naujos kūrybinės galios ir humanizmo dvasia formavo laisvą pilietį.
2.Renesanso epochos bruožai, kultūriniai ir socialiniai pokyčiai. Pagrįskite pvz.
XIV – XVI amžiai Vakarų Europai paliko gilų pėdsaką.. Karai, badas, maras, pasiglemžęs 1/3 gyventojų... Prekyba, verslai, žemės ūkis nusmuko, didėjo išnaudojimas, liaudies neramumai nusirito per daugelį šalių. Žlugo paskutinė senovės pasaulio kultūros ir tradicijų puoselėtoja – Bizantijos imperija. To laikotarpio pabaigoje baigėsi centralizacijos ir vienijimo procesas Anglijoje, Prancūzijoje. Europos ūkis atsigavo, gamyba ir prekyba suklestėjo, apėmė ne tik Europą , bet ir užjūrio šalis. Didieji geografiniai atradimai:*1492 m. –Amerikos atradimas*1498 m. –Vasko da Gamos kelionė jūrų keliu į Indiją*1522 m....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5730 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (5730 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos konspektas
  • 2 psl., (5730 ž.)
  • Word failas 127 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt