Referatai

Vilniaus universitetas ir jo istorija

10   (1 atsiliepimai)
Vilniaus universitetas ir jo istorija 1 puslapis
Vilniaus universitetas ir jo istorija 2 puslapis
Vilniaus universitetas ir jo istorija 3 puslapis
Vilniaus universitetas ir jo istorija 4 puslapis
Vilniaus universitetas ir jo istorija 5 puslapis
Vilniaus universitetas ir jo istorija 6 puslapis
Vilniaus universitetas ir jo istorija 7 puslapis
Vilniaus universitetas ir jo istorija 8 puslapis
Vilniaus universitetas ir jo istorija 9 puslapis
Vilniaus universitetas ir jo istorija 10 puslapis
Vilniaus universitetas ir jo istorija 11 puslapis
Vilniaus universitetas ir jo istorija 12 puslapis
Vilniaus universitetas ir jo istorija 13 puslapis
Vilniaus universitetas ir jo istorija 14 puslapis
Vilniaus universitetas ir jo istorija 15 puslapis
Vilniaus universitetas ir jo istorija 16 puslapis
Vilniaus universitetas ir jo istorija 17 puslapis
Vilniaus universitetas ir jo istorija 18 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Universiteto įkūrimas net ir mūsų laikais didelis ir reikšmingas įvykis miesto, krašto ar valstybės gyvenime. Tuo reikšmingesnis jis būdavo viduramžiais. Nepaprastą, tiesiog šimtinę universiteto reikšmę švietimui, mokslui ir apskritai kultūrai rodo tradiciškas, nuo viduramžių jam prigijęs maloninis vardas—alma mater, motina maitintoja.
Vilniaus universitetui būdingos senos, įvairių tautų žmonių bendradarbiavimo tradicijos. Jame mokėsi lietuvių ir rusų, lenkų ir ukrainiečių, baltarusių ir latvių, o profesorių buvo beveik iš visų Europos kraštų. Todėl universiteto nuopelnai dideli ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių kraštų, pirmiausia Lenkijos ir Baltarusijos, kultūrai ir mokslui. Garsūs universiteto profesoriai ir auklėtiniai buvo autoritetas mokslo pasaulyje, darė įtaka pasaulinei mokslo minčiai. XIX a. pradžioje jis prilygo žymiausioms Europos aukštosioms mokykloms. Tačiau iš tikrųjų universitetas suklestėjo tik Tarybų valdžios metais, kada socialistinė santvarka atvėrė duris į aukštąjį mokslą darbo žmonių vaikams, sudarė visas sąlygas ne tik mokytis, bet ir mokslo tiriamajam darbui dirbti. Tarybiniais metais universiteto vaidmuo socialistinės lietuvių tautos kultūros kūrime — nepalyginamas.
Nuo XVII a. vidurio prasidėjęs feodalizmo smukimas atsiliepė ir akademijai. Kultūrinį ir dvasinį sustingimą, smukimą lėmė priežasčių, o iš jų svarbiausios buvo vidinės—socialiniai, ekonominiai ir politiniai santvarkos prieštaravimai. Nemaža reikšmės turėjo ir XVII a. viduryje Žečpospolitos karas su Rusija ir Švedija, smarkiai nuniokojęs kraštą. Vos tik į XVII a. pabaigą sugriautas ūkis atsistatė, kai XVIII a. pradžioje kilo dar didesnis krašto naikinimas per Šiaurės karą ir marą 1709—1711 m.
XVII a. viduryje nugalėjo kontrreformacija. 1658—1660 m. buvo išvyti iš krašto arionai, o 1668 m. —paskelbiama banicija už apostaziją. Katalikų religija valstybėje tapo viešpataujanti. Kitatikiai—reformatai ir pravoslavai—neturėjo vietų senate ir seime, negalėjo užimti tarnybų. Bajorystės teisės galėjo būti suteiktos tik katalikams (1673 m. įstatymas). Senate pirmosios vietos priklausė dvasininkams. Valstybės sekretorius buvo dvasininkas, o vieną iš dviejų valstybės antspaudų turėjo vyskupas.
Įtvirtindami katalikybės pergalę, jėzuitai kūrė savo mokyklas ne tik reformacijos apimtose srityse, bet ir baltarusių bei latvių žemėse. Jie tikėjosi, kad...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4035 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
18 psl., (4035 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos referatas
  • 18 psl., (4035 ž.)
  • Word failas 1 MB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt