Konspektai

Lietuvos istorija glaustai

10   (1 atsiliepimai)
Lietuvos istorija glaustai 1 puslapis
Lietuvos istorija glaustai 2 puslapis
Lietuvos istorija glaustai 3 puslapis
Lietuvos istorija glaustai 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vidinės: lietuvių žemės jungėsi į konfederaciją; XIIIa. Plito ir įsigalėjo alodai, ėmė rastis stambi žemės nuosavybė; vyko socialinis sluoksniavimasis, didėjo turtunė nelygybė; gyventojus vienijo amatai ir prekyba.
Išorinės: kunigaikščiai domėjosi kitomis žemėmis, reikėjo vienyti karines jėgas; VIII-Xia. vienytis vertė vikingai; ordinų susijungimas (1237) kėlė grėsmę, XIIIa. iškyla ir mongolų totorių grėsmė.
1236 Saulės mūšis su Kalavijuočių ordinu (vadovauja Vykintas). Jį paskelbė popiežius Grigalius IX, kaip pirmąjį kryžiaus žygį į Lietuvą. Sumuštas ordinas, žuvo magistras Folkvinas. 1237m. gelbėdamas padėtį popiežius Kalavijuočių ordiną prijungė prie Vokiečių ordino.
1251 krikštas. Priežastys: Tautvilas priėmė katalikų tikėjimą ir tapo pretendentu į valstybės monarchus, 1250m. Vokiečių ordinas pradėjo žygį prieš Lietuvą, Lietuvą silpnino ir vidaus kovos. 1253 liepos 6 jis vainikuojamas karaliumi. Livonijai perleidžiama dalis Žemaitijos ir kitos žemės dėl taikos, kuri vyko iki 61m. Vyskupu paskelbiamas Kristijosnas – kunigas iš Vokiečių ordino.
1260 Durbės mūšis su Vokiečių ordinu (vadovauja Treniota). Nuo šių iki 1274m. vyko Didsis prūsų sukilimas (Herkus Mantas). 1261 jis atsimetė nuo krikšto, nes po Skuodo (1258) ir Durbės mūšių žemaičiams trūko jėgų kariauti toliau ir jie paprašė Lietuvos pagalbos, o ją suteikdamas Mindaugas turėjo nutraukti taiką. Tačiau buvo atgauta Žemaitija.
1263 jis ir du jo sūnūs buvo nužudyti Daumanto, Treniotos ir Tautvilo iniciatyva.
Įsitvirtino didžiojo kunigaikščio valdžia, susiformavo kunigaikščio taryba. Sustiprėjo kariuomenė. Įvesta majorato teisė. Su Rygos vyskupu buvo sudaręs sąjungą.
1317 popiežius jį ragina krikštytis. Gediminas pastato pranciškonų ir dominikonų bažnyčias Vilniuje.
1323m. įkuriamas Vilnius, jis pirmą kartą paminimas rašytiniuose šaltiniuose. Tais pačiais metais Vakarų Europos valdovams praneša apie pasirengimą krikštytis.
1324m. atsisakė krikštytis, bet sudarė ketverių metų paliaubas su Ordinu.
1336 Pilėnų pilies gynimas nuo kryžiuočių (Lietuvai vadovavo Margiris).
1341 vėl ketino krikštytis, pasikvietė vienuolių pranciškonų, bet buvo nužudytas.
Gedimino užsienio politika: vedė kovas su kryžiuočiais, Maskva. 1323m. siuntė laiškus popiežiui ir Hanzos miestams apie norą krikštytis ir Ordino agresyvumą. Kvietė į Lietuvą riterius, žemdirbius, pirklius, amatininkus.
Jo valdymo reikšmė: sustiprinta valstybė (jo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1948 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1948 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos konspektas
  • 4 psl., (1948 ž.)
  • Word failas 62 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt