Nacionalinė Lietuvos gyventojų sudėtis 1989 metais.
Gyventojų skaičius procentais
Tautybė
1989 metai
Lietuviai
79,6
Rusai
9,4
Lenkai
7,0
Baltarusiai
1,7
Ukrainiečiai
1,2
Žydai
0,3
Latviai
0,1
Totoriai
0,2
Čigonai
0,1
Vokiečiai
0,1
Kitos tautybės
0,2
Tautinės mažumos Lietuvoje
Rusai
17-18 a. atvyko į Lietuvą rusai, tačiau jie išlaikė savo papročius ir tikėjimą. Lietuvoje rusai ėmė rūpintis savo tautiečių švietimu, kūrė visuomenines organizacijas, draugijas, leido laikraščius. Kaune buvo vyriausybės finansuojama stačiatikių dvasininkų mokykla. Buvo leidžiami religiniai kalendoriai.
Čigonai
Jau pusė tūkstantmečio mūsų šalyje gyvena čigonai. Ši tauta niekuomet nerašė savo istorijos. Čigonai išsibarsčiusi po visą pasaulį ir mažiausiai pažinta tauta. 1501 metais karalius Aleksandras Vilniuje paskelbė privilegiją čigonų vaivadai Vosyliui, kuri suteikė čigonams laisvai klajoti šiose žemėse. Čigonai vertėsi kalvyste, burtininkavimu, prekyba arkliais. Klajokliškas gyvenimo būdas, skurdas vertė čigonus pelnytis duonos ne visai garbingu būdu. 1803 metais buvo išleistas įsakas, kuriame buvo numatyta čigonus suskirstyti mažomis grupelėmis ir apgyvendinti kaimuose.
Žemutiniame tabore, vadinamajame moldavų – rusų, dominuoja stačiatikių tikėjimas. O dauguma Kauno bei aukštutinio taboro čigonų yra katalikai. Dažniausiai čigonai išpažįsta tos šalies religiją. Jų šeimoje gali būti išpažįstamos dvi religijos. Moterys iki šiol yra nelygios vyrams. Tokios priežastys:
• Šią nelygybę lemia tradicija. Papročiai yra tokie, kad moteris privalo klausyti vyro.
• Čigonų nuomone, moteris laikoma žemesne už vyrą, todėl kad linkusi daryti nuodėmingus darbus: Ieva nusidėjo ir tuomet tapo žemesnė….
• Laiko moterį nešvaria, nes daugelis darbų yra susiję su nešvarumais: namų ruoša, drabužių skalbimas….
Čigonų ,,įstatymai” įpareigoja moterį aprūpinti šeimą maistu, būtiniausiais daiktais. Dėl ekonominių sąlygų dabar šeimos išlaikymu priversti rūpintis abu sutuoktiniai.
Moterys privalo dėvėti ilgus, uždarus drabužius. Sijonai turi būti ilgi, platūs, ryškių spalvų, o prijuostės tokios pat medžiagos kaip ir sijonai. Skarelė – ištekėjusios moters ženklas.
Čigonų atžalos mokyklą nenoriai lanko arba visai nelanko.
Žydai
Žydai Lietuvoje gyveno jau nuo XI a. Jie į Lietuvą atsikėlė iš Lenkijos. Žydai gyveno miestuose ir miesteliuose. Jie vertėsi prekyba ir amatais. Jie vieni iš Viduržemio jūros tautų išlaikė savo senovinę savitą kultūrą. Manoma, kad jie į kitas šalis kraustėsi dėl siautėjančių ligų , maro, ekonominių – finansinių...
Šį darbą sudaro 1377 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!