Štai žmogus gyvena tarp daugelio kitų žmonių, bet šis alkanas, nesiprausęs, apiplyšęs. Ir kad bent kas pasidomėtų juo, paklaustų, ar jis gėrė arbatos, ar jis pavalgė šiandien? Niekam nesvarbu – kiekvienas rūpinasi savimi, savo šeima. Taip pamažu tolstame vienas nuo kito, svetimėjame ir šalia esančio nebematome...
O štai ką daro Jonas Biliūnas. Savo kūriniuose pasakodamas apie skriaudžiamus, siekia sužadinti žmogaus sąžinę. Jo apsakymus skaitome jau trečioje klasėje ir, tik akmeninė širdis turėtų būti krūtinėje, jei nepajustum gailesčio šuniukui ar katytei. J. Biliūnas leidžia matyti, jausti, užjausti šalia esantį. Ir jei esi krikščionis, juk turėtum pasirūpinti ne tik savo artimu, bet net ir priešu.
Mes greiti pasmerkti, pajuokti, nuteisti. Tačiau nebūkim savanaudžiai, pagalvokim, kad ir mums gali taip nutikti, kad būsime nereikalingi, pamiršti, apleisti, alkani...
Jonas Biliūnas gimė Niūronių sodžiuj, netoli Anykščių, pasiturinčių ūkininkų šeimoje. Gimtinės kraštovaizdis: Šventoji, jos pakraščiai, Aukštaitija – labai dažnai aprašomi jo kūriniuose. Gilius jausmus žadino ir mylinti motina, ir jos dainelės. Pasakojimai apie baudžiavos laikus darė labai gilų įspūdį, tad jau iš tėvų namų išsinešė jis žmonių skriaudėjų neapykantos ir vargdienių meilės diegus. Nuo tėvų jis, be abejo, daug ką paveldėjo. Ypatingai tai matyti iš pasakojimų „Lazda“, „Žvaigždė“.
Kaip jauniausiąjį sūnų, leido tėvai jį į mokslus ir tikėjosi būsiant kunigu. Tačiau mokydamasis rašytojas išgyveno tikėjimo krizę ir ėmė kitaip žiūrėti į gyvenimą, tad kunigo keliu eiti negalėjo.
Anksti netekęs tėvų ir atsisakęs stoti į kunigų seminariją neteko giminių materialinės paramos. Mokslo jis nemetė ir, kad galėtų išgyventi, pradėjo vesti pamokas. Nors ir labai buvo užimtas mokslo ir darbo, bet laiko knygų skaitymui visuomet atrasdavo.
Įstojęs į Tartu universitetą studijavo mediciną, bet už dalyvavimą studentų demonstracijose, būreliuose ir riaušėse iš universiteto buvo pašalintas. Tačiau elgtis kitaip, eiti prieš savo įsitikinimus, prieš savo valią, jis negalėjo, nes jautė žmonių nelygybę, socialines skriaudas.
Vėliau studijavo literatūrą Leipcige ir Ciuriche, kur subrendo kaip rašytojas ir parašė psichologines...
Šį darbą sudaro 1863 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!