Referatai

Kovo 11-osios aktas ir jo reikšmė

9.0   (2 atsiliepimai)
Kovo 11-osios aktas ir jo reikšmė 1 puslapis
Kovo 11-osios aktas ir jo reikšmė 2 puslapis
Kovo 11-osios aktas ir jo reikšmė 3 puslapis
Kovo 11-osios aktas ir jo reikšmė 4 puslapis
Kovo 11-osios aktas ir jo reikšmė 5 puslapis
Kovo 11-osios aktas ir jo reikšmė 6 puslapis
Kovo 11-osios aktas ir jo reikšmė 7 puslapis
Kovo 11-osios aktas ir jo reikšmė 8 puslapis
Kovo 11-osios aktas ir jo reikšmė 9 puslapis
Kovo 11-osios aktas ir jo reikšmė 10 puslapis
Kovo 11-osios aktas ir jo reikšmė 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Linos Girskaitės Iakl.
Lietuvos respublikos aukščiausiosios tarybos aktas Error! Bookmark not defined.
Naudotos literatūros sąrašas 10
Testas 10
Testo atsakymai 10
Įvadas
Istorinei politinei situacijai, į kurią Lietuvą įklampino agresoriai, iššūkį metė 1990 m. Kovo 11-osios aktas. Kovo 11-osios aktu Lietuva, deklaruodama Nepriklausomybės atkūrimą, tautų apsisprendimo teisę pakėlė į naują erdvę, kurioje prasidėjo grandininė reakcija, sugriovusi Sovietų imperiją. Lietuva XX amžiuje trečią kartą pasinaudojo galimybe atkurti savo valstybės nepriklausomybę. Kovo 11-oji yra šalia Vasario 16-osios. Kovo 11-osios aktas yra unikalus. Nepasinaudojus ta istorinė galimybė dar kartą ji galėjo ir nebepasikartoti. Bet vis tik jos nebūtų buvę, jeigu ne Vasario 16-osios aktas. Nepriklausomybę Lietuva pasirinko 1918-aisiais. 1990 m. kovo 11-ąja Lietuva dar kartą patvirtino savo pasirinkimą.
Kovo 11-osios akto paskelbimas
Prieš devynerius metus, t.y. 1990 m. kovo 11 d., buvo de jure atkurta Nepriklausoma Lietuvos valstybė. Akivaizdi ir įspūdinga Sąjūdžio pergalė per rinkimus į Aukščiausiąją Tarybą (Atkuriamąjį Seimą) suteikė daug galimybių istoriją pasukti į naująjį ir lemtingąjį etapą, kuris buvo ne rožėmis klotas.
1990 m. vasario 24 d. pirmojo rinkimų turo sėkmė paskatino kuo greičiau surengti antrąjį turą. Apie kovo 6-7 d. galutinai paaiškėjo, kad Sąjūdžio deputatai ketino skelbti Lietuvos nepriklausomybę per pirmąją Aukščiausiosios Tarybos (Atkuriamojo Seimo) sesiją. Tuo metu dar ne visi Sąjūdžio deputatai buvo galutinai apsisprendę. Vieni manė, kad tai per daug drąsu, kiti ­ kad dar reikia laukti geresnio laiko.
Sąjūdis rėmė 94 nepartinius, 11 socialdemokratų, 3 demokratų, 2 žaliųjų, 2 krikščionių demokratų bei atsiskyrusias nuo SSKP, savarankiškos LKP atstovus. Taigi Sąjūdis, kaip judėjimas, vienijo tautą, žengiant labai atsakingam žingsniui. Skubėti ir ryžtingai veikti vertė vienas labai svarbus faktas. Tuo metu Maskvoje SSRS prezidentas M. Gorbačiovas skubiai laukė papildomų įgaliojimų. Tie įgaliojimai turėjo būti gauti jau kovo 12 d. Skelbiant nepriklausomybę vėliau būtų pavėluota, nes būtų prikištas atsiskyrimo nuo SSRS mechanizmas. Taigi kovo 10-oji buvo pirmosios Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos (Atkuriamojo Seimo) 1-osios sesijos atidarymo diena, prieš pat SSRS...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1426 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (1426 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos referatas
  • 11 psl., (1426 ž.)
  • Word failas 69 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt