Kančia žmogui parodo, kad tiek pasaulyje, tiek pačiame žmoguje esama kažko, kas nepaklūsta nei jo protui, nei valiai, nei veiksmams.Tai būsena, kurios neįmanoma savavališkai įveikti ar reguliuoti savo noru. Žmogus niekada nėra savo kančios šeimininkas. Žinoma, dauguma konkrečių išorinių aplinkybių ar vidinių veiksnių, sukeltų žmogaus kančių, yra trumpalaikės: jos užgriūva žmogų, bet pasikeitus aplinkybėms išnyksta arba sušvelnėja. Pagaliau ir pats žmogus, dėdamas tam tikras pastangas, kančią gali sušvelninti, o apdairiai elgdamasis, gerai žinodamas savo charakterį ir kūno silpnybes, gali net išvengti būsimų kančių. Tačiau esminė krikščionybės įžvalga yra ta, kad žmogus giliausia savo esme vis dėlto yra kenčianti būtybė, turinti susitaikyti su kančios neišvengiamybe. Apie tai yra kalbama Balio Sruogos ir Jono Biliūno kūryboje.
Balys Sruoga - XXa. pirmosios pusės lietuvių poetas, dramaturgas, literatūros ir teatro kritikas, vienas ryškiausių poetų simbolistų. Studijavo literatūrą, meno istoriją, gavo filosofijos daktaro laipsnį. Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui jis neslėpė priešiškumo nacių ideologijai. Kartu su kitais lietuviais inteligentais buvo suimtas ir išvežtas į Štuthofo koncentracijos stovyklą. Ten praleido dvejus metus. Karui pasibaigus jis buvo sugrąžintas į Vilnių, tačiau niekada nebepasimatė su savo šeima, kuri jau buvo pasitraukusi į Vakarus. Rašytojų sąjungos pageidavimu per kelis vasaros mėnesius jis parašė atsiminimų knygą „Dievų miškas”. Knyga buvo sukritikuota, nes sovietiniams cenzoriams pasirodė, kad rašytojas tarsi šaiposi iš to, ką teko ten žmonėms patirti. Rašytojas sunkiai išgyveno ir netrukus 1947m mirė. Knyga pasirodė tik po dešimties metų. Joje daug kalbama apie apie žmogaus orumą, vertybes ir keliamas klausimas: kas galėtų žmogui padėti išgyventi kančią, jeigu negalima pakeisti aplinkybių? Lageris - tai ištisa kančių sistema, tiek dvasinių, tiek fizinių. Žmogaus gyvybė mirtininkų lageryje neverta nė skatiko: jį galima užmušti, kankinti, iš jo tyčiotis ir niekas už tai neatsako. Todėl vieni kaliniai negalėdami ištverti tų kančių pasiduoda ir tampa tos brutalios sitemos dalimi - budeliais kankintojais, kiti priešingai- stengiasi laikytis atstumo nuo...
Šį darbą sudaro 854 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!