Rašiniai

B. Sruogos legenda "Dievų miškas"

10   (1 atsiliepimai)
B. Sruogos legenda "Dievų miškas" 1 puslapis
B. Sruogos legenda "Dievų miškas" 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Balys Sruoga „Dievų miškas“ Siaubas. Skausmas. Kraujas. Žiaurumas. Tai tremtinio kasdienybė. Tai kasdienis balansavimas tarp būties ir nebūties, gyvenimo ir mirties. Beginklis tremtinys visoje toje žiaurumo tamsybėje galėjo rasti tik vieną šviesos spindulį – kūrybą. Tik ji viena gelbėjo iš dvasios įkalinimo ir visiško sužlugimo. Ji vienintelė leido sielai vėl pakilti iš pelenų ir sužydėti. XX amžius Lietuvai ir jos žmonėms buvo tikras išbandymas. Karas, trėmimai, masinės žudynės išbudino tautos kūrybos instinktą ir padarė XX amžių bene svarbiausiu lietuvių kūrybos laikotarpiu. Vienas žymiausių tremties literatūros rašytojų – Balys Sruoga. Jis, kartu su dar keliolika žinomų inteligentų, kaip įkaitas buvo išvežtas į Štuthofo koncentracijos stovyklą. Ten išbuvo kelis siaubo ir kančių kupinus metus, pamatė, koks visgi žiaurus gali būti žmogus. Po tų ilgų metų pagaliau grįžęs į Lietuvą, jis parašė romaną „Dievų miškas“. Tai memuarinis veikalas, kuriame veiksmo nedaug, bet puikiai perteikiami jausmai, išgyvenimai, kuriuos patyrė kaliniai ir pats autorius, parodomi ir vokiečių vadai, jų nuodėmės. „Dievų miškas“ – ironiškas pavadinimas. Jis reiškia, kad vaizduojamoji vieta ir gyvenimo sistema tam tikra prasme yra savotiškas rojus, idealo įsikūnijimas („Dabar čia, palyginti su tuo, kas anksčiau buvo, yra tikras pajūrio kurortas. <...> Matai, pušelės auga. Kuo ne kurortas? Jūra už trijų kilometrų. Ir oro čionai nepritrūksta...“). Tokį „idealą“ Europos tautoms sukūrė naciai – su tobula vidaus tvarka, savais patogumais ir papročiais, teise ir moralės normomis. Veikale aiškiai matoma, kad labiau išryškinami kaliniai, vadai, o pats autorius pavaizduojamas kaip antraplanis veikėjas, lyg tik vienas iš stebėtojų – nuolatos pasakojami įvykiai, žmonių veiksmai, jų elgesys, o pasakotojas išlenda tik kartkartėmis. Asmenys, apie kuriuos plačiau pasakojama, nuolat išjuokiami. Kad ir kokie žiaurūs jie būtų, B.Sruoga visada įžvelgia ką nors keisto ir juokingo, tai, kas juos išskiria iš minios („Todėl tad politiniam skyriui faktinai vadovavo SS vyresnysis feldfebelis Liutkė

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 509 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (509 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (509 ž.)
  • Word failas 27 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt