Česlovas Milošas
Zita Čepaitė
Antanas Škėma
Emigracija arba išeivija– tai pasitraukimas iš savo šalies gyventi svetur, o emigrantas – tai išeivijoje gyvenantis asmuo. Žinome, jog emigracija būna įvairi – dabar vieni išvyksta ieškodami nuotykių, kiti geresnių darbo ar mokslo galimybių. Tačiau svarbu pastebėti, jog XX a. viduryje ir II -oje pusėje dažnai žmogus išvykdavo iš savo tėvynės dėl nepalankiai susiklosčiusios ideologijos, neretai buvo net ir ne savo noru ištremtas. Kartais žmogus ne tik keičia savo aplinką, bet kartu keičiasi ir jo likimas. Tomas Fuleris yra pasakęs : „Likimo permainos – narsaus žmogaus išbandymas“, ir aš su šia mintimi sutinku. Vieni žmonės išgyvena likimo pateiktus sunkumus ir visa tai dar labiau juos sustiprina. Tačiau yra ir tokių, kuriems to padaryti nepavyksta. Nepaisant to, išeivijoje žmogus įgaudavo naujos patirties, kuri skatino kurti, todėl kūrinių emigracijos tema yra iš tiesų nemažai. Tačiau kiekvienu laikotarpiu emigrantas literatūroje yra vaizduojamas skirtingai. Taigi, šiandienos mano kalbos tikslas yra paaiškinti, kaip yra vaizduojama emigranto dalia ne tik XX amžiaus II pusėje, bet ir šiuolaikinėje lietuvių literatūroje.
Dauguma žmonių gerai prisimena iš pasakojimų arba istorijos vadovėlių faktų apie sudėtingą žmogaus dalią Pirmojo ir Antrojo Pasaulinių karų metu. Kiekvienas puikiai žinojo termino koncentracijos lageris ir tremtis reikšmes, kurios nulėmė ne vieno žmogaus likimą. Apie sunkią tremtinio dalią rašė modernizmo epochos rašytojas Balys Sruoga, kuris buvo nužmoginimo sistemos liudytojas ir tremtinys. Jis patyrė priverstinę emigraciją, išgyveno Štuthofo koncentracijos lageryje, kasdien matė, kaip žiauriai buvo elgiamasi su žmonėmis, kaip jie buvo kankinami ir nuvertinami. Visa tai rašytojas aprašė memuariniame kūrinyje „Dievų miškas“, kurio pagrindinis tikslas buvo atskleisti tiesą apie žmonių, atsidūrusių tremtyje, trapų gyvenimą bei likimą, kaip paprastai buvo susidorojama su žmogumi – juk lageriuose žmonės buvo masiškai, be jokio gailesčio žudomi. Perskaičiusi šį kūrinį supratau, kad kalinio gyvenimas lageryje buvo menkavertis. Kaip jau minėjau, tremtyje žmogui išgyventi buvo be galo sunku. Žmogus ten jautėsi sugniuždytas ir niekam...
Šį darbą sudaro 1021 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!