Rašiniai

Kokios lietuvių literatūroje vaizduojamo žmogaus savybės nublanko, o kokios išryškėjo per XX amžių?

9.2   (3 atsiliepimai)
Kokios lietuvių literatūroje vaizduojamo žmogaus savybės nublanko, o kokios išryškėjo per XX amžių? 1 puslapis
Kokios lietuvių literatūroje vaizduojamo žmogaus savybės nublanko, o kokios išryškėjo per XX amžių? 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kokios lietuvių literatūroje vaizduojamo žmogaus savybės nublanko, o kokios išryškėjo per XX a.? Argumentuokite aptardami konkrečius personažus.
XX a. pradžioje lietuvių literatūra dar buvo gana tvirtai įstatyta į visuomeninių normų rėmus, kurie meninį žodį kreipė savo idėjų ir tikslų link. Rašytojas tebesijautė pašauktas ir įpareigotas tarnauti kažkam aukštesniam negu pati literatūra, tačiau amžiui bėgant literatūra modernėjo, kartu keitėsi ir veikėjų vaizdavimas, jų portretai taip pat kito priklausomai nuo istorinių laikmečio aplinkybių. Negalima teigti, jog XX a. žmogus prarado senąsias vertybes – veikiau keitėsi jo požiūris į jas. Šiuos pasikeitimus norėčiau aptarti remdamasi konkrečiais kūriniais.
Viena svarbiausių temų lietuvių literatūroje visuomet buvo tikėjimas – neveltui pati lietuvių literatūros istorija prasidėjo nuo religinio turinio knygos. Ši klasikinė tematika būdinga ir XX amžiui, tačiau nustojus kūrėją vertinti kaip švietėją, savo kūryba privalantį įdiegti visuomenei tam tikras vertybes, atsisakyta ir vienareikšmiško religingumo, tikėjimo siejimo su neginčijamai teigiamais charakterio bruožais. XX a. žmogus aklai nesikliauja Dievo žodžiu. Šioje vietoje neabejotinai dera paminėti V.M. Putino herojų Liudą Vasarį. Rūpestingų tėvų išsiųstas į kunigų seminariją, jis lyg viso kaimo, neįtariančio, kad kunigo kelias gali būti kuo nors netinkamas ar žalingas jaunam žmogui, pasididžiavimas ir viltis. Visgi veikėjas įsitikina, jog mokymasis seminarijoje, nepaliekantis vietos interpretacijoms ir išstumiantis iš gyvenimo visa, kas nėra šiam mokymuisi būtina, varžo žmogaus kūrybiškumą ir palaužia tikėjimą. Tad Liudo Vasario ir jo gimtojo kaimo žmonių požiūrių skirtumas yra lyg senosios ir naujosios kartos skirtingų įsitikinimų pavyzdys.
Po sovietinės okupacijos religinių motyvų literatūroje nebegausu, tačiau, matyt, cenzūra – ne vienintelė priežastis. XX a. viduryje pasirodžiusių romanų „Dievų miškas“ ir „Balta drobulė“ pagr. veikėjų apmąstymuose šventumo, dieviškumo temos jau yra toli gražu ne pagrindinės. Čia tikėjimą Dievu išstumia tikėjimas žmogumi – humanizmas. Nei Štuthofo lagerio kalinys, nei Amerikoje negalintis pritapti Antanas Garšva paguodos neieško religijoje ar bažnyčioje – religinės apeigos tampa veikiau tradicija, primenančia namus, padedančia žmonėms susiburti, atgauti...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 825 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (825 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (825 ž.)
  • Word failas 34 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt