Rašiniai

J.V. Gėtė "Faustas". Ko Faustas ieškojo ir ką jam pavyko atrasti?

9.8   (3 atsiliepimai)
J.V. Gėtė "Faustas". Ko Faustas ieškojo ir ką jam pavyko atrasti? 1 puslapis
J.V. Gėtė "Faustas". Ko Faustas ieškojo ir ką jam pavyko atrasti? 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Rašinys/interpretacija „Ko Faustas (Johano Volfgango Gėtės knygos “Faustas” pagrindinis veikėjas) ieškojo ir ką jam pavyko atrasti?“ „Faustas“ – vienas žymiausių Johano Gėtės kūrinių, kurį parašyti užtruko nei daug, nei mažai – viso labo pusę gyvenimo. Pilna abiejų dalių pjesė išvydo dienos šviesą 19a. viduryje (nors pradėta rašyti XVIII pabaigoje). Tad nenuostabu, kad pagrindinis knygos veikėjas susipynęs su pačio rašytojo asmenybe: Faustas, kaip ir Gėtė, - kone visus prieinamus mokslus sukrimtęs, ieškantis žmogus. Šiame rašinyje pabandysiu panagrinėti, ko gi šis personažas gyvenime ieškojo bei ką jam pavyko rasti. Manau, svarbiausias Fausto paieškų objektas buvo gyvenimo prasmė. Iš pradžių Faustas tikėjosi ją išsiaiškinti pasitelkdamas mokslą ir knygas, tačiau, kaip pats teigia, knygos nesugebėjo jam nurodyti atsakymo („Tik veltui taip veržiaus prie lobių,/Kuriuos išminčių bibliotekos globė,/Neįgijau iš jų naujos jėgos“). Tad Faustas palieka mokslą, knygas ir sugalvoja ieškoti potyrių, tikėdamasis būtent juose įžvelgti gyvenimo prasmę („Širdis <...> kas skirta padermei žmonių,/ Pati patirti trokšta ir įvertint,/ Pasiekt viršūnę ir į dugną nusileist“). Manau, šiame Fausto apsisprendime atsispindi laikmečio idėjos – Švietimo epocha eina į pabaigą, prasideda Romantizmas, taigi ir žmonės, Švietimo epochoje taip garbinę mokslą, Romantizmui prasidedant staiga atsigręžia prie jausmų, emocijų ir potyrių. Savo paieškose, vadovaujamas Mefistofelio, Faustas atranda ne vieną dalyką. Pirmiausia, velnias jam atskleidžia net keletą skirtingų pasaulių: iš pradžių parodo visai primityų žmogų Auerbacho rūsyje, tuomet supažindina su Margarita – visiška priešingybe girtuoklėms smuklėje, vėliau leidžia atsidurti Valpurgijos nakties šėlionių apsupty. Mano nuomone, kažką artimesnio sau, Faustas randa tik Margaritos pasaulyje. Ko gero kartu su Margarita jis atrado meilę, kuri buvo tikra, nesuvaidinta, nes Faustas, pakerėtas mylimosios berods nuoširdžiai teigia, norįs būti su ja amžinai („Taip, amžinai tai turi tęstis, amžinai, be galo,”). Tačiau Faustas – dvilypė asmenybė („Many dvi sielos grumias nuolatos! - / Viena kitos norėtų atsiskirti;/ Viena <...>/ Už žemiškos šiurkščios būties kabinas/ Antroji kyla lig pačių esmių“). Ko gero būtent dėl to dvilypiškumo, dėl tos antrosios sielos, Faustas ir palieka Margaritą išvykdamas į Valpurgijos naktį, mat nutuokia, jog su ja gyevnimas būtų ramus, žemiškas, taigi su Margarita Faustas būtų slegiamas, jo paties žodžiais tariant: „neveiklos kančios“. Visgi, nors ir sudaręs sutartį su Mefistofeliu, Faustas svarbiausius dalykus atranda pats. Faustas pajaučia gamtos didybę: „Tu atskleidei gamtos didingą grožį/ Ir suteikei man galią juo gerėtis“, bei savo paties ypatingumą „Tu

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 603 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (603 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (603 ž.)
  • Word failas 32 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

J.V. Gėtė "Faustas". Ko ieškojo, ką atrado ir ko nerado Faustas?

J.V. Gėtė "Faustas". Ko ieškojo, ką atrado ir ko nerado Faustas? Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ar pritartumėte žodžiams: „…žmogų net ir klystkeliuos tamsiuos/  Ne taip jau paprasta ir lengva paklaidinti“ (J. V. Gėtė „Faustas“)?

Ar pritartumėte žodžiams: „…žmogų net ir klystkeliuos tamsiuos/  Ne taip jau paprasta ir lengva paklaidinti“ (J. V. Gėtė „Faustas“)? Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ar pritartumėte žodžiams: ,,…žmogų net ir klystkeliuos tamsiuos/Ne taip jau paprasta ir lengva paklaidinti“ (J. V. Gėtė "Faustas")?

Ar pritartumėte žodžiams: ,,…žmogų net ir klystkeliuos tamsiuos/Ne taip jau paprasta ir lengva paklaidinti“ (J. V. Gėtė "Faustas")? Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ar pritartumėte žodžiams „žmogų net ir klystkeliuos tamsiuos Ne taip jau paprasta ir lengva paklaidinti“ (J. V. Gėtė „Faustas“)

Ar pritartumėte žodžiams „žmogų net ir klystkeliuos tamsiuos  Ne taip jau paprasta ir lengva paklaidinti“ (J. V. Gėtė „Faustas“) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ar pritartumėte žodžiams: ,,...žmogų net ir klystkeliuos tamsiuos/Ne taip jau paprasta ir lengva paklaidinti?“ (J. V. Gėtė. ,,Faustas“)

Ar pritartumėte žodžiams: ,,...žmogų net ir klystkeliuos tamsiuos/Ne taip jau paprasta ir lengva paklaidinti?“ (J. V. Gėtė. ,,Faustas“) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

J. V. Gėtė. Faustas. Testas

J. V. Gėtė. Faustas. Testas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

J. V. Gėtė ,,Faustas“ konspektas

J. V. Gėtė ,,Faustas“ konspektas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

"Faustas" kūrinio analizė. J. V. Gėtė

"Faustas" kūrinio analizė.  J. V. Gėtė Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

J. V. Gėtė. ,,Faustas“. Pagrindiniai veikėjai

J. V. Gėtė. ,,Faustas“. Pagrindiniai veikėjai Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

J. V. Gėtė "Faustas"

J. V. Gėtė "Faustas" Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Renesanso ir Apšvietos epochų bruožai klasikiniuose kūriniuose: V. Šekspyro „Hamletas“ ir J. W. Goethe „Faustas“

Renesanso ir Apšvietos epochų bruožai klasikiniuose kūriniuose: V. Šekspyro „Hamletas“ ir J. W. Goethe „Faustas“ Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Teksto interpretacija: J. V. Gėtė, ,,Faustas“, ištr., Fausto monologas

Teksto interpretacija: J. V. Gėtė, ,,Faustas“, ištr., Fausto monologas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt