Referatai

Justinas Marcinkevičius

9.0   (2 atsiliepimai)
Justinas Marcinkevičius 1 puslapis
Justinas Marcinkevičius 2 puslapis
Justinas Marcinkevičius 3 puslapis
Justinas Marcinkevičius 4 puslapis
Justinas Marcinkevičius 5 puslapis
Justinas Marcinkevičius 6 puslapis
Justinas Marcinkevičius 7 puslapis
Justinas Marcinkevičius 8 puslapis
Justinas Marcinkevičius 9 puslapis
Justinas Marcinkevičius 10 puslapis
Justinas Marcinkevičius 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Justinas Marcinkevičius gimė 1930 kovo 10 d. Prienų rajonų Važatkiemio kaimo valstiečio šeimoje. Tėvas Motiejus Valančius apylinkėje žinomas kaip mąslus, guvaus proto ,sąmojingas žmogus. Poeto motina Ieva Kvainauskaitė, atitekėjusi į marčias pas Marcinkevičius, be Justino augino dar tris vaikus.
Būsimojo poeto kūdikystė- šviesi, harmoninga. Nuo mažens jį supo graži sūduvių gamta. Šitokioje aplinkoje Nemunas savaip įėjo į gimtojo kaimo buitį ir dvasinę apyvartą. Vėliau poetą trauks intymus slėnių ir ežerų, kalnelių ir girių peizažas, skaidrinantis sielą.
Augus toli nuo profesionaliojo meno, ne kažin kiek temačiusį knygų, talentingą vaiką anksti patraukia spausdinto žodžio paslaptis, tarsi padedanti naujai pajusti gimtąją kalbą. 1937 m. būsimasis poetas pradėjo lankyti Alksniakiemio seniūnijos mokyklą, kurią baigė prieš pat hitlerinę okupaciją (1941 m.). Pasunkėjusiomis sąlygomis būsimasis poetas toliau mokėsi Prienų pradinės mokyklos penktame skyriuje (1941-1942 m.), o 1942 m. įstojo į Prienų „Žiburio“ gimnazijos antrą klasę.
Pirmieji pokario vargai ir lūkesčiai iš dalies išreikšti eilėraščių cikle „Vaikystė“ (1953 m.).
1947 m. tėvas vedė antrą kartą. Penkiais broliais ir seserimis padidėjusioje šeimoje, kaip ir anksčiau viešpatavo supratimas, meilė ir humoras.
Būdamas vyriausias tarp brolių, pokario metais Justinas turėjo prisiimti sunkiausią darbų naštą. O vėliau mokykla. Pora metų apie 7 km kasdien vaikščiodamas į Prienus, nė karto nepavėlavęs į pamokas. Bet ir grįžęs iš gimnazijos, puldavęs ne prie knygų, o prie darbo. Darbas padėdavo įveikti negalias, išugdė vertės jausmą.
Moralinės pareigos jausmas palyginti anksti padėjo išsiugdyti grožio bei gėrio, estetinių bei etinių pradų vienovės principą. Apie tai liudija ir anksti pabudęs interesas V. Kudirkos asmenybei. Tai būsimojo poeto idealas.
Jau 1946 m. jis – mokyklos novelės ir eilėraščių konkursų laureatas, o 1947 m. viename literatūros vakare Prienuose viešai skaitęs savo eiles su svečiais A. Venclovu ir V. Mykolaičiu – Putinu.
Baigęs gimnaziją sidabro medaliu, kurį laiką Justinas Marcinkevičius abejojo, ar dėl medžiaginių sunkumų galės toliau mokytis, tačiau į pagalbą atėjo jo talento skatintoja ir ugdytoja G. Andrašiūnienė,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2780 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • JUSTINO MARCINKEVIČIAUS BIOGRAFIJA 2
  • TĖVIŠKĖ JUSTINO MARCINKEVIČIAUS LYRIKOJE 4
  • KALBOS TEMA JUSTINO MARCINKEVIČIAUS LYRIKOJE 7
  • PAGRINDINIŲ ŽODŽIŲ RODYKLĖ 10
  • LITERATŪRA 11
  • PRIEDAI 12

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (2780 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos referatas
  • 11 psl., (2780 ž.)
  • Word failas 150 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis)

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kodėl XX a. paskutiniajame dešimtmetyje ir XXI a. pradžioje Justinas Marcinkevičius buvo vadintas tautos sąžine ir balsu?

Kodėl XX a. paskutiniajame dešimtmetyje ir XXI a. pradžioje Justinas Marcinkevičius buvo vadintas tautos sąžine ir balsu? Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Stiprūs dramos charakteriai (V. Šekspyras, V. Krėvė, J. Marcinkevičius)

Stiprūs dramos charakteriai (V. Šekspyras, V. Krėvė, J. Marcinkevičius) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Justinas Marcinkevičius - "Mažvydas"

Justinas Marcinkevičius - "Mažvydas" Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt