Rašiniai

Jurgis Savickis – nesuprastas lietuvių literatūros novatorius

9.0   (2 atsiliepimai)
Jurgis Savickis – nesuprastas lietuvių literatūros novatorius 1 puslapis
Jurgis Savickis – nesuprastas lietuvių literatūros novatorius 2 puslapis
Jurgis Savickis – nesuprastas lietuvių literatūros novatorius 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Revoliucijos ar reformos nėra lengvos. Jos reikalauja galybės pasiryžimo įgyvendinti pokytį, įžengti į Terra incognita. Literatūra taip pat kinta – taikosi prie epochai būdingo mąstymo, aplinkos, kultūros, žmonių išsilavinimo lygio. Kartais prie tam tikros – patogios – meno rūšies priprantama, todėl ją keisti – itin sunku. Sakytum, toks Penelopės darbas – nėra žalingas, visgi komfortas neskatina tobulėjimo, kas paverčia reformą – būtinybe visuomenės išlikimui. Šio „su skydu arba ant skydo žygio“ ėmėsi garsiausias XX a. pradžios lietuvių prozos novatorius, ryškaus bei unikalaus talento rašytojas Jurgis Savickis. Lietuvių modernistinėje literatūroje autorius buvo pirmasis, atsisakęs buitiškumo, mokymų ir detalių aprašymų, ėmęs derinti įvairias laiko ir erdvės plotmes, realybę ir fantastiką, tyrinėjęs žmogaus sąmonėje susikryžiavusius prieštaringus jausmus ir impulsus.
J. Savickis savo bibliografijoje meniškai interpretuodamas pateikė naujausias psichologines žinias. Autorius išmaniai pritaikė tos pačios epochos austrų psichiatro Zigmundo Froido psichoanalitinę asmenybės teoriją – skirstė veikėjus ne vardais, o į tris pagrindines sistemas: id (lot. „tai“) – primityvioji, instinktyvioji, chaotiška, prigimtinė psichikos dalis, veikianti pagal emocinę aplinką, ego (lot. „aš“) – sąmoningoji žmogaus dalis, padedanti orientuotis pasaulyje, suvokti, mąstyti, įsiminti, besivadovaujanti realybės principais, ir superego (lot. „aukščiau nei aš“) – socialinė, moralioji, vertybinė, sąžiningoji dalis, atliekanti vidinio cenzoriaus funkciją. Pavyzdžiui, novelėje „Vagis“, pasakojančioje apie vaiko išlaisvintą arkliavagį , id kategorijai priskiriamas tėvas, nes veikėjas linksta į agresiją, veikia pagal instinktyvųjį principą, o superego atsiskleidęs vaiko mąstysenoje – jis, pamatęs vagį mušantį tėvą, suvokė, jog poelgis nėra doras ir teisingas, todėl nusikaltėlį paleido. Taip jaunėlis išreiškė superego pagrindinę nuostatą – priėmė ne tai, kas yra tikrovėje, o kaip turėtų būti. Tokią veikėjų grupavimo sistemą autorius taiko ir kitose novelėse: „Kova“ ؘ(id – motina, tėvas, smuklės lankytojai; ego – žydukas; superego – kovojantis už teisę į normalią šeimą jaunuolis), „Ad Astra“ (id – Dalba), „Fleita“ (id – Viksvai, ego – Žiogas) „Mėnesiena“ (id – apgavikė moteris, ego...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1161 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (1161 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 3 psl., (1161 ž.)
  • Word failas 21 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt