Asist. L. Vasiliauskienė
2008
Tema: Vilnius – Lietuvos sostinė
Tikslai:
Pažintiniai tikslai:
1. Suteikti žinių apie Vilniaus įkūrimą, amatų ir prekybos plėtojimą.
2. Mokyti išklausyti ir suprasti mokytojo pasakojimą;
3. Pakartoti ir prisiminti apie Lietuvą Gedimino laikais.
Doriniai tikslai:
1. Skatinti norą domėtis ir pažinti Lietuvos istoriją;
Lavinamieji tikslai:
1. Lavinti atminties procesus: įsiminimą, išlaikymą;
2. Turtinti mokinių žodyną naujomis sąvokomis.
3. Ugdyti mokinius sutelkti dėmesį į mokytojo pasakojimą.
Pamokos tipas: mišraus tipo pamoka.
Metodai: pasakojimas, paveikslėlių aptarimas, aiškinimas, pokalbis, praktinės užduotys;
Priemonės:
1. Paveikslėlis iš Pumpučio, J. (2002). Lietuvos istorija. Lietuva nuo seniausių laikų iki Vytauto valdymo pabaigos : vadovėlio. Kaunas: Šviesa.
2. Užduotys lapuose.
Literatūra:
1.Pumputis, J. (2002). Lietuvos istorija. Lietuva nuo seniausių laikų iki Vytauto valdymo pabaigos : vadovėlis. Kaunas: Šviesa.
2. Kiaupa, Z. ir kt. (1995). Lietuvos istorija iki 1795 metų. Vilnius: valstybinis leidybos centras.
PAMOKOS EIGA
I. MOKINIŲ PASIRENGIMAS DARBUI.
Mokiniai pasideda ant stalo visas reikalingas mokomąsias priemones, nusiramina, susikaupia ir nusiteikia darbui. Pasisveikinu su mokiniais.
II. PRAEITOS PAMOKOS KARTOJIMAS.
• Mokiniams išdalinu korteles su iškarpytais skiemenimis. Mokiniai turi sudėlioti iš skiemenų žodį ir jį apibūdinti (silpnesnieji mokiniai naudojasi vadovėliu).
KU
NIG
AIK
ŠTY
STĖ
GE
DI
MI
N
AS
KRY
ŽI
UO
Č
IAI
NA
UG
AR
DAS
VI
TE
BS
KAS
VO
LUI
NĖ
KI
JE
VAS
MIN
S
KAS
III. NAUJOS TEMOS IR TIKSLŲ SKELBIMAS.
Sprendžiame rebusą pateiktą lentoje:
* + ● +▲ ☼
* - V
+ - I
- L
● - N
▲ - U
☼ - S
Mokiniai perskaito gautą atsakymą. Sakau, kad šiandien mokysimės apie senąsias Lietuvos sostines, Vilniaus įkūrimą . Sužinosite kaip plėtojosi amatai ir prekyba Lietuvoje.
IV. NAUJOS MEDŽIAGOS AIŠKINIMAS.
• Pirmos teksto dalies pasakojimas (mokiniams pasakoju tekstą iš vadovėlio apie senąsias Lietuvos sostines).
• Pirmos teksto dalies įtvirtinimas.
Mokinių prašau sugalvoti šio pasakojimo pavadinimą. Mokiniai siūlo variantus. Užrašau pavadinimą prie plano lentoje.
Mokiniams užduodu klausimus:
- Kodėl senovėje lietuviai neturėjo nuolatinės sostinės?
- Kokia sostinė buvo Mindaugo laikais
- Kur buvo Traidenio centrinė dalis?
- Kur Gediminas įkūrė Lietuvos sostinę?
Užrašau lentoje senųjų Lietuvos sostinių pavadinimus, o mokiniai nusirašo į sąsiuvinius.
Senosios Lietuvos sostinės
Voruta Kernavė Trakai
• Antros teksto dalies skaitymas (skaito dalimis mokiniai tekstą iš vadovėlio)
• Antros teksto dalies įtvirtinimas.
Mokinių prašau sugalvoti šio straipsnelio pavadinimą. Mokiniai siūlo variantus. Užrašau pavadinimą...
Šį darbą sudaro 768 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!