Įrodinėjimas yra viena svarbiausių baudžiamojo proceso sudėtinių dalių ir viena pagrindinių baudžiamojo proceso subjektų veiklos krypčių. Ši veikla viena ar kita forma vykdoma visose baudžiamojo proceso stadijose. Įrodinėjimas – tai įstatymo reguliuojama veikla, kurios metu renkami ir pateikiami, patikrinami ir vertinami reikšmingi duomenys ( Goda et al., 2011, p. 171).
Įrodinėjimas yra neatsiejamas su įrodymų sąvoka. Įrodymai – tai baudžiamajame procese įstatymų nustatyta tvarka gauti duomenys (BPK 20 str.). Tai informacija, daiktų ar reiškinių pėdsakai, kuriais remiantis galima daryti išvadas baudžiamajame procese. Įrodinėjimas tai tiriamoji veikla, kurios rezultatas – veikos atkūrimas bei aplinkybių, kurias būtina nustatyti, rekonstrukcija. Įrodymai ir įrodinėjimo procesas sąveikaudami tarpusavyje leidžia įvertinti objektyviąją nusikalstamos veikos pusę t.y pačią veiką ir jos aplinkybes. Tik įrodžius asmens kaltę baudžiamasis procesas baigiamas įrodymais pagrįsto nuosprendžio priėmimu.
Įrodinėjimo veikla pagal subjektus yra apibrėžiama plačiąja ir siaurąja prasme. Plačiąja prasme, tai visų procese dalyvaujančių subjektų pažintinė veikla. Įrodinėjimo procesas plačiai suvokiamas kaip tyrimą atliekančių pareigūnų ir visos teismo pažintinės veiklos vykdymas nuo įrodymų rinkimo iki jų įvertinimo (Rinkevičienė, U.,2006, p. 73). Tai subjektų kontaktavimas su informacijos platintoju, duomenų gavimas, fiksavimas ir vertinimas apie faktus, siekiant nustatyti reikšmingas įvykio aplinkybes. Siaurąja prasme įrodinėjimas yra suprantamas kaip loginė veikla, siekiant konkretaus tikslo, įrodant konkretų nusikaltimą.
Įrodinėjimas svarbus ne tik dėl nusikalstamos veikos objektyviosios pusės pažinimo, bet ir dėl asmens padariusio nusikalstamą veiką tikslų ir motyvų ( subjektyvioji pusė). Tai ne tik nusikaltimo aplinkybių ištyrimas, bet ir kaltės formos, nusikaltimo tikslų ir motyvų nustatymas. Taigi, įrodinėjimas yra svarbiausia baudžiamojo proceso dalis, ikiteisminio tyrimo įstaigų ir jų pareigūnų, prokuroro, ikiteisminio tyrimo teisėjo, teismo ir proceso dalyvių veikla, kuria renkami, pateikiami, tikrinami ir vertinami duomenys, reikšmingi tiriamo įvykio aplinkybių, nusikalstamos veikos buvimo ar nebuvimo, kitų aplinkybių, turinčių reikšmės bylai išspręsti teisingai, nustatymui.
Tiesa yra pagrindinis įrodinėjimo tikslas. Tiesos sąvoka baudžiamajame procese turi būti suprantama materialiai, ne objektyviai, nes visų bylos aplinkybių...
Šį darbą sudaro 2232 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!