Per pastaruosius kelerius metus Lietuva padarė didelę pažangą, įgyvendindama teisės sistemos reformą. Lietuvoje vienas po kito priimti svarbiausi kodeksai: Baudžiamasis kodeksas, Baudžiamojo proceso kodeksas, Civilinis kodeksas, Civilinio proceso kodeksas ir kt. Nauji baudžiamieji ir baudžiamojo proceso įstatymai turėtų dar ilgus metus lemti valstybės reakcijos į įvairias nusikalstamas veikas formas bei procedūrą. Tai savo ruožtu darys įtaką nusikalstamumo rodikliams ir asmenų, patekusių į baudžiamojo proceso sferą, teisėms ir teisėtiems interesams realizuoti.
Prancūzijoje baudžiamojo proceso reforma prasidėjo dar 1897 metais ir tęsėsi iki 2000 metų, kai buvo priimtas trečiasis šiuolaikinio baudžiamojo proceso įstatymas, dar labiau užtikrinantis pažeistų asmens teisių gynybą, įtvirtinantis nekaltumo prezumpciją bei plačiau aptariantis aukų teises.
Neabejotina, jog ilgus metus gyvuojanti Lietuvos Respublikos advokatūra, kaip ir visos kitos teisinės institucijos bei visa visuomenė, patyrė išbandymų keičiantis šalies įstatymams, įsigaliojus naujam Baudžiamojo proceso kodeksui, ruošiantis integracijai į Europos Sąjungą. Būdama arčiausiai žmogaus, advokatūra gina jo teises ir interesus, todėl geriausiai jaučia šalies įstatymų bei teisinės sistemos spragas ir trūkumus.
Neužtikrinant žmogaus teisių apsaugos baudžiamajame procese, jokiu būdu negalima įgyvendinti baudžiamojo proceso keliamų uždavinių. Ginti žmogaus teises gali profesionalus teisininkas — gynėjas, todėl galima drąsiai teigti, jog negalima įsivaizduoti baudžiamojo proceso be gynėjo instituto. Priešingu atveju nebus užtikrinta teisė apsiginti, teisė turėti gynėją, taip pat objektyviai ištirti visas bylos aplinkybes bei priimti teisingą nuosprendį.
Galima konstatuoti tą faktą, kad tiek Lietuvoje, tiek Prancūzijoje sukurta moderni, atitinkanti dabartinius valstybės ir laisvosios rinkos reikalavimus advokatūros institucija. Advokatūros veiklos efektyvumą ir patikimumą būtent ir sąlygoja šio instituto organizacija ir funkcionavimo principai. Advokatūros sistema garantuoja laisvą advokatų konkurenciją, advokato atlyginimo priklausomybę nuo jo darbo kokybės ir efektyvumo, skatina advokatus sąžiningai ir atsakingai dirbti, patiems organizuoti savo biuro personalą.
Hipotezė. Teisinės gynybos realizavimas praktikoje ne visada atitinka įstatymo keliamus reikalavimus.
Darbo objektas - gynėjo teisinis statusas Lietuvos ir Prancūzijos baudžiamajame procese.
Darbo dalykas - teisės normos, reglamentuojančios gynėjo teisinį statusą.
Magistro baigiamojo darbo tikslas –...
Šį darbą sudaro 18851 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!