Sudarydamos tarptautinius komercinius sandorius ir pasirašydamos kontraktus, šalys paprastai neabejoja, kad jų prisiimti įsipareigojimai bus įvykdyti nustatyta tvarka, tiksliai, laiku ir ginčų dėl jų nekils. Tačiau praktiškai neretai būna kitaip – prievolės nevykdomos ar netinkamai vykdomos, nelaiku atsiskaitoma už paslaugas. Ir tai ne visada priklauso nuo blogos šalių valios. Taigi viena iš pagrindinių normalaus tarptautinio komercinio bendradarbiavimo sąlygų yra tikslus ginčų sprendimo tvarkos sureguliavimas. To siekiant sandorių šalys dažniausiai iš anksto susitaria dėl potencialiai galimų ginčų sprendimo tvarkos ir tą savo susitarimą įtvirtina atskiroje kontrakto dalyje ar sutartyje.
Temos aktualumas. Didžioji tarptautinių komercinių ginčų išsprendžiama arbitražiniu būdu, pasirenkant atitinkamą arbitražo formą. Nuolat veikiantys tarptautiniai komerciniai arbitražai įsteigti beveik visose laisvosios rinkos šalyse. Lietuvoje taip pat veikia arbitražo institucija, kurioje nagrinėjami ir sprendžiami tarptautiniai komerciniai (krovinių ar keleivių tarptautinių pervežimų) pobūdžio ginčai pagal šiuo metu veikiantį LR tarptautinio komercinio arbitražo 1996 m. įstatymą.
• tarptautinio komercinio ginčo sampratą ir jo sprendimo būdų vertinimą tarptautinėje logistikoje,
• tarptautinio komercinio arbitražo pagrindinių bruožų išskyrimą, remiantis LR komercinio arbitražo įstatymu.
• tarptautinio komercinio arbitražo galimą pasekmių išskyrimą Lietuvos tarptautinei logistikai.
Darbo metodai. Mokslinės literatūros ir įstatymų analizė bei sintezė, duomenų grupavimas ir analizė
1. TARPTAUTINIO KOMERCINIO ARBITRAŽO SPRENDIMO BŪDAI TARPTAUTINĖJE LOGISTIKOJE
Prekių gabenimo sąlygos numatomos prekių pirkimo ir pardavimo kontrakte, kuriame aptariama krovinio pervežimo tvarka, krovos sąlygos ir terminai, apmokėjimo už prekių krovą ir transportavimą tvarka, atsakomybė už prarastas ar sugadintas prekes ir kitos aplinkybės.
Krovinio gabenimo sąlygų turinys priklauso nuo transporto rūšies, prekių pobūdžio, tarptautinių prekybinių susitarimų ir pristatymo sąlygų. Kadangi įvairiose šalyse tarptautinės prekybos ir tarptautinio prekių pristatymo sąlygos labai įvairiai aiškinamos, kyla nesusipratimų, nesusitarimų bei teisminių nagrinėjimų, tuščiai eikvojamas laikas ir pinigai.
Taigi svarbu aptarti tarptautinės logistikos teikiamų paslaugų reguliavimo priemones.
Tarptautinių sandorių ir kontraktų (komercinių sutarčių) sudarymo praktikoje visada daugiau laimi ta šalis, kuri pateikia kontrakto (sutarties) projektą ir sugeba įtikinti kontrahentą priimti jame numatytas bendradarbiavimo sąlygas.
Neatsitiktinai stambesnės užsienio kompanijos,...
Šį darbą sudaro 2450 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!