Referatai

Intelekto Koeficientas IQ

10   (2 atsiliepimai)
Intelekto Koeficientas IQ 1 puslapis
Intelekto Koeficientas IQ 2 puslapis
Intelekto Koeficientas IQ 3 puslapis
Intelekto Koeficientas IQ 4 puslapis
Intelekto Koeficientas IQ 5 puslapis
Intelekto Koeficientas IQ 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Intelekto koeficientas (angl. Intelligence Quotient), toliau vadinas IQ – tai koeficientas nurodantis asmens intelekto lygį, lyginant su tos pačios amžiaus grupės asmenų vidurkiu.
1912 metais, pirmasis šį terminą sugalvojo vokiečių psichologas Viliamas Sternas, remdamasis pracūzų psichologų Teodoro Saimono bei Alfredo Bineto intelekto testais, kurie norėjo nustatyti moksleivius, reikalaujantiems didesnės pagalbos besimokant. Tuometu žmonija jau buvo supratusi, jog žmogaus protiniai sugebėjimai didėja su žmogaus amžiumi.
IQ buvo nustatomas taip – moksleivio amžius padalintas iš moksleivio amžiaus, gauto atlikus intelekto testą bei gautą rezutatą padauginus iš 100.

Ištrauka

Intelekto koeficientas (angl. Intelligence Quotient), toliau vadinas IQ – tai koeficientas nurodantis asmens intelekto lygį, lyginant su tos pačios amžiaus grupės asmenų vidurkiu.
1912 metais, pirmasis šį terminą sugalvojo vokiečių psichologas Viliamas Sternas, remdamasis pracūzų psichologų Teodoro Saimono bei Alfredo Bineto intelekto testais, kurie norėjo nustatyti moksleivius, reikalaujantiems didesnės pagalbos besimokant. Tuometu žmonija jau buvo supratusi, jog žmogaus protiniai sugebėjimai didėja su žmogaus amžiumi.
Tarkime moksleivis yra 10 metų amžiaus, atlikęs IQ testą jo rezultatas yra 12, kuris parodo, jog to moksleivio mastymas lygus 16-kos metų amžiaus sulaukusiam asmeniui. Ir buvo laikoma, jog tokio moksleivio intelekto koeficientas yra didesnis už vidutinį: 12/10*100 =120.
Pirmasis intelekto testus suaugusiems pradėjo kurti amerikiečių psichologas Deividas Vichesleris, o pačios pirmosios įdėjos kaip matuoti žmogaus intelektą pasirodė dar 17 amžiaus antroje pusėje. Dauguma teorijų kilusių tuo metu nepasitvirtino. Kaip antai vokiečių-austrų kilmės gydytojo Franco Josepho Galo tvirtinimas, jog galvos paviršiūje esantys iškilimai daug ką pasako apie žmogaus protinius sugebėjimus. Taip pat daugelį metų buvo bandyta įrodyti teoriją jog žmogaus protiniai gebėjimai priklauso nuo jo smegenų dydžio, kas kaip žinome yra visiška netiesa. Žmonių smegenis tyrė ir fašistai ir komunistai antrojo pasaulinio karo metu. Tokie testai tuo metu buvo gana populiarūs. Buvo tiriamos tiek paprastų žmonių tiek žymių mokslininkų, profesorių, menininkų smegenys. Mirus Albertui Enšteinui, slapta buvo išanalizuotos ir šio, bene žymiausio visų laikų mokslininko smegenys, tačiau jokių išskirtinių dalykų ar pokyčių mokslininkai jose neaptiko.
Paplitus IQ testams, bei pradėjus juos tobulinti, mokslininkai susidūrė su daugybe problemų. Kaip pavyzdžiui žmonių kultūriniai skirtumai. Vienokioje aplinkoje užaugęs žmogus pamatęs automobilį iškart pasakys, jog tai automobilis, tačiau ką pamanys žmogus visa gyvenimą lakstęs su lanku ir strėlėmis rankose bei augęs Amazonės džiunglėse. Taip pat pats intelekto suvokimas skirtingose kultūrose skirtingas. Buvo atliktas testas su Vokietijos šalies gyventojais bei kai kurių Afrikos šalių gyventojais, jiems buvo pateiktas testas, kuriuose žmonės turėjo sugrupuoti gyvūnus (pvz....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1617 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1617 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos referatas
  • 6 psl., (1617 ž.)
  • Word failas 128 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Intelektas ir intelekto samprata

Intelektas ir intelekto samprata Psichologija Peržiūrėti darbą

Miegas ir sapnai, veiklos motyvacija ir intelekto samprata

Miegas ir sapnai, veiklos motyvacija ir intelekto samprata Psichologija Peržiūrėti darbą

Muzikos poveikis vaiko intelekto raidai ir jos taikymas ugdyme

Muzikos poveikis vaiko intelekto raidai ir jos taikymas ugdyme Psichologija Peržiūrėti darbą

Intelekto samprata, kilmė, struktūra bei rūšys

Intelekto samprata, kilmė, struktūra bei rūšys Psichologija Peržiūrėti darbą

Emocinio intelekto svarba šiuolaikiniame turizmo sektoriuje

Emocinio intelekto svarba šiuolaikiniame turizmo sektoriuje Psichologija Peržiūrėti darbą

Intelekto teoriniai aspektai

Intelekto teoriniai aspektai Psichologija Peržiūrėti darbą

Emocinio intelekto svarba verslo sektoriuje

Emocinio intelekto svarba verslo sektoriuje Psichologija Peržiūrėti darbą

Emocinio intelekto ugdymo svarba vaiko psichosocialinei raidai

Emocinio intelekto ugdymo svarba vaiko psichosocialinei raidai Psichologija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt