Referatai

Intelektas ir intelekto samprata

10   (1 atsiliepimai)
Intelektas ir intelekto samprata 1 puslapis
Intelektas ir intelekto samprata 2 puslapis
Intelektas ir intelekto samprata 3 puslapis
Intelektas ir intelekto samprata 4 puslapis
Intelektas ir intelekto samprata 5 puslapis
Intelektas ir intelekto samprata 6 puslapis
Intelektas ir intelekto samprata 7 puslapis
Intelektas ir intelekto samprata 8 puslapis
Intelektas ir intelekto samprata 9 puslapis
Intelektas ir intelekto samprata 10 puslapis
Intelektas ir intelekto samprata 11 puslapis
Intelektas ir intelekto samprata 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Darbo tema
Intelektas.
Ištrauka

Intelektas – tai gebėjimas mokytis ir išmokti, susivokti naujose situacijose. Intelektas pasireiškia kaip individo gebėjimas spręsti klausimus remiantis žiniomis, įgytomis neformaliai bendraujant su aplinka. Būtent intelekto pagalba greitai ir lengvai sprendžiami įvairiausi uždaviniai, orientuojamasi neįprastose situacijose. Intelekto lygis nustatomas įvairiais intelekto lygį matuojančiais testais.
Šio darbo tikslas yra išanalizuoti intelekto sampratą, jo struktūrą, kilmę, apžvelgti žymiausias intelekto tyrimo teorijas bei pagrindinius intelekto įvertinimo metodus.
• Plačiau sužinoti apie intelekto matavimo ypatumus.
• Intelektas (intelligence) – proto savybė, kurią sudaro gebėjimas mokytis iš patirties, spręsti problemas ir naudoti žinias, prisitaikant prie naujų situacijų. (David G. Mayers „Psichologija“ 531psl., UAB “Poligrafija ir informatika”, 2008m.).
• Intelektas – įvairiai psichologijoje apibūdinama sąvoka. Dažniausiai pažymima, kad intelektas – tai gebėjimas adaptuotis prie aplinkos, mokytis ir spręsti problemas. (Vaclovas Martišius “Psichologijos metodai” 182psl., “Egalda”, 1999m.).
• Intelektas – protas, sugebėjimas mokytis ir išmokti, susivokti naujose situacijose, atskleisti reiškinių ryšius. (Laima Monginaitė „Įvadas į psichologiją“ 140psl., “Technika”, 2005m.).
Taigi, susumavus keletą intelekto apibrėžimų, galima sakyti, kad intelektas – tai sumanumas, protingumas, gebėjimas mokytis iš patirties, sugebėjimas greitai suprasti ir perprasti įvairius dalykus ir situacijas.
Intelekto kilmė
Jau nuo senų senovės buvo pastebėta, kad tiek žmonės, tiek gyvūnai skiriasi vienas nuo kito ne tik fiziniais duomenimis, bet ir įpročiais, sugebėjimais, charakteriu, situacijų išsprendimo greičiu, tačiau tik daug vėliau tie protingesni ir turintys daugiau gabumų individai buvo pavadinti turinčiais didesnį intelektą.
Žodžio „intelektas“ (intellectus - suvokimas, prasmė) sukūrimo nuopelnai priskiriami Markui Tulijui Ciceronui, garsiam romėnų oratoriui bei politikui (I a. pr. Kr.). Tačiau ši sąvoka randama senovės graikų filosofų Aristotelio ir Platono raštuose. Romėnai senovės graikų sąvoką nus („protas“) pagal Aristotelio ir Platono mokymą – aukščiausią, viršindividualią žmogaus sielos dalį, išvertė intellectus, reiškiančiu mąstymo sugebėjimą, racionalaus pažinimo sugebėjimą. (Roma Jusienė, Alfredas Laurinavičius „Psichologija“ 169psl., “Mykolo Romerio universitetas”, 2007m.).
Intelekto struktūra
Kiekvienas žmogus turi tik jam būdingų savybių, gabumų ar sugebėjimų. Galbūt tie gabumai ir nėra labai skirtingi, tačiau tam...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1626 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Turinys ..2
 • Įvadas .3
 • Intelekto samprata ..4
 • Intelekto kilmė ..5
 • Intelekto struktūra 6
 • Intelekto rūšys 7
 • Emocinis intelektas .8
 • Paveldėjimo ir aplinkos įtaka intelektui 9
 • Intelekto matavimas ..10
 • Išvados 11
 • Naudota literatūra ..12

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (1626 ž.)
Darbo duomenys
 • Psichologijos referatas
 • 12 psl., (1626 ž.)
 • Word failas 78 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt