Kiekvienas iš mūsų savo gyvenime esame parašę bent po vieną prašymą ar patys gavę kokį raštą, kvietimą. Tai savotiški dokumentai, suteikiantys mums tam tikrą informaciją. Tačiau gautas laiškas, kvietimas ar koks pranešimas mūsų kasdieniniame gyvenime nereikalauja jokių specialių tvarkymo taisyklių: mes jų neregistruojame, nenumeruojame ir nesegame į bylas.
Šiuolaikinėje informacinėje visuomenėje mes nuolat susiduriame su daugybe įmonių, organizacijų, kuriose įvairūs dokumentai, net ir elementarūs mūsų parašyti prašymai, privalo būti atitinkamai tvarkomi. Visa tai vadinama įmonės raštvedybos organizavimu – racionalia dokumentų tvarkymo sistema, apimančia visus įstaigoje gaunamų ir sudaromų dokumentų parengimo, apdorojimo ir saugojimo procesus.
Kiekvienam būsimam vadybininkui svarbu žinoti pagrindines visų įmonių dokumentų tvarkymo taisykles. Su įmonių tvarkomais dokumentais daugiau ar mažiau susiduria kiekvienas dirbantis žmogus, todėl svarbu suvokti kaip organizuojama jos raštvedybos sistema.
Šio namų darbo tikslas – palyginti, kaip teorinės raštvedybos taisyklės yra taikomos praktiniame įmonės gyvenime. Pagrindinis darbo uždavinys – išanalizuoti konkrečios įmonės raštvedybos sistemą ir išsiaiškinti pagrindines dokumentų rengimo, forminimo, registravimo ir t.t., bylų sudarymo priemones, reikalavimus ir panašias taisykles.
Visa tai aš ir pabandysiu pateikti savo namų darbe, aprašydama kooperatyvo “Kėdainių konservai” raštvedybos sistemą.
Lietuvos LTSR Vartotojų Kooperatyvų Sąjungos nutarimu 1963 m. sausio 21 d. Kėdainiuose buvo įkurtas konservų fabrikas, kuris vadinosi “Lietuvos LTSR Kėdainių rajono Vartotojų kooperatyvų sąjungos Kėdainių konservų fabriku”. 1966 m. sausio 28 d. Lietuvos LTSR Vartotojų kooperatyvų sąjungos valdybos nutarimu “Kėdainių konservų fabrikas” buvo pavadintas “Lietuvos LTSR Vartotojų kooperatyvų sąjungos Kėdainių konservų gamykla”. 1981 m. gamykla tapo LTSR VKS Kėdainių maisto pramonės kombinatu, kuris 1990 m. tapo tik Kėdainių maisto pramonės kombinatu. 1993 m. kombinatas buvo pervadintas kaip “Kėdainių maisto pramonės kooperatyvas”. O nuo 1995 m. iki šiol ši įmonė įregistruota kaip kooperatyvas “Kėdainių konservai”.
Kooperatyvas yra juridinis asmuo ir veikia kaip savarankiška ūkiskaitinė organizacija su atskiru balansu; turi atsiskaitomąją sąskaitą Valstybiniame ŽŪ banke, apvalų antspaudą ir štampą su savo pavadinimais. Kooperatyvo administracija savo darbe vadovaujasi LR...
Šį darbą sudaro 2561 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!