3. SPECIFINĖS FOBIJOS
IV. KAIP SUMAŽINTI VAIKŲ FOBIJAS?
V. FOBIJŲ GYDYMAS
VI. KAD VAIKAS NEBIJOTŲ SUTRAMDYKITE SAVO BAIMĘ.
VII. BAIMĖ - NATŪRALUS JAUSMAS
VIII. VAIKO BAIMĘ PAVERSK ŽAIDIMU
IX. IŠVADOS
X. NAUDOTA LITERATŪRA
I. ĮVADAS
..kuo ypatinga viena ar kita baimė, kokį saugumo jausmą žmogus yra praradęs, kad atsiduria ribinėje situacijoje, kur šiaip jau patikimai jį saugantys daiktai tampa nepatikimi, praranda saugomąją galią ir darosi “pavojingi”, Kaip ir kur gali rasti saugų prieglobstį tas, kuris bijo.”
J. Zutt
BAIMĖ… Visi esam kada nors jautę baimę ar tiesiog “bijoję”. Vaikystėje matydami didelį piktą šunį, mokykloje – laukdami svarbaus kontrolinio, suaugę – kai grėsė nedarbas arba sunki liga… Kas yra baimė? Tai ir šiurpas, siaubas, pasibaisėjimas, galiausiai išgąstis… O kaip pasakė Heidegeris “Baimė – tai neįveikiamas noras sprukti.” (Harald Blonski, Reinhard Boerner ir kt. „Žmonių baimės“ 14 p.). Kokio amžiaus žmogus pirmą kartą susiduria su baime? Baimė – tai norma ar patologija? Kokias fobijas patiria ikimokyklinukas? Kaip padėti vaikui sumažinti baimės jausmą? Šiuos klausimus ir pabandysiu atskleisti referate.
II. IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ BAIMĖS
Anglų mokslininkas, psichoanalitikas J. Bowlby, teigia, kad nuo mažens vaikai dažnai bijo skausmo, aukščio, diskomforto (nemalonių būsenų), didelių daiktų, napažystamų žmonių ir situacijų, keistų daiktų. Vienerių metų vaikas gali bijoti numatomo įvykio, nes jau sugeba susieti tarpusavyje nemalonius išgyvenimus ir juos sukėlusius objektus (pvz., bijo žmogaus baltu chalatu kaip buvsio skausmingos injekcijos dalyvio).
Biheviorizmo pradininkas J. Watsonas manė, kad yra dvi svarbiausios įgimtos baimės – stipraus garso ir baimė netekti globos. (R. Žukauskienė “RAIDOS PSICHOLOGIJA” 130 p)
Piaget rašė, kad nuo 6-8 mėnesių vaikas turi susikūręs motinos chemą ( sąvoką), į kurią įeina malonaus ir konfortiško patyrimo elementai. Kai atsiranda svetimas žmogus, naujas jo įvaizdis konfliktuoja su egzistuojančia motinos schema, todėl vaikas bijo jo.
Šeštą vaiko gyvenimo mėnesį atsiranda pirmieji išsiskyrimo su motina nerimo požymiai. 9 mėnesių vaiko ši reakcija paryškėja, o 15 mėnesių – dar sustiprėja. Po to ji pamažu silpnėja. Daugelis 2 metų...
Šį darbą sudaro 2802 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!