Rašiniai

Humoras lietuvių smulkiojoje tautosakoje

9.8   (2 atsiliepimai)
Humoras lietuvių smulkiojoje tautosakoje 1 puslapis
Humoras lietuvių smulkiojoje tautosakoje 2 puslapis
Humoras lietuvių smulkiojoje tautosakoje 3 puslapis
Humoras lietuvių smulkiojoje tautosakoje 4 puslapis
Humoras lietuvių smulkiojoje tautosakoje 5 puslapis
Humoras lietuvių smulkiojoje tautosakoje 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žmonės visuomet mėgo kalbėti vaizdingai. Išsakydami savo mintis ir įspūdžius, jie ieško pačių įtaigiausių ir raiškiausių kalbos formų, stengiasi prabilti ne tik į klausančiųjų protą, bet ir į vaizduotę, jausmus. Todėl šiam tikslui pasirenkamos patarlės, priežodžiai ir mįslės – neišsemiami smulkiosios tautosakos klodai.
Priežodžiai – pastovūs posakiai, kuriais vaizdingai apibūdinami atskiri konkretūs daiktai, reiškiniai ar situacijos. Nuo patarlių jie visų pirma skiriasi tuo, kad jais nieko neapibendrinama ir nesistengiama pamokyti. Priežodžiai dažnai nesudaro sakinio, o panaudojami kaip sakinio dalis. Priežodžiai gali įeiti į patarles, kaip stambesnius kalbinius vienetus. Daugelyje posakių patarlių ir priežodžių žymės persipina, kur baigiasi priežodis ir kur prasideda patarlė. Todėl tekstų leidiniuose patarlės ir priežodžiai dažniausiai skelbiami kartu, o teorinėje folkloristinėje literatūroje diferencijuojami. Tačiau yra tyrinėtojų, manančių, kad ieškoti skirtumų tarp patarlės ir priežodžio nėra prasmės. Dėl patarlės ir priežodžio sąvokų įvairių tyrinėtojų nuomonės nesutampa. Vieni teoretikai tuos pačius bruožus laiko patarliškumo, kiti – priežodiškumo, treti – frezeologiškumo požymiais.
Nors priežodžiai užima reikšmingą vietą lietuvių tautosakoje, nors jų gausu tiek liaudies kalboje, tiek literatūroje, bet atskirų leidinių šis mūsų liaudies kūrybos žanras susilaukė nedaug. Kalbiniais tikslais pirmieji lietuvių liaudies priežodžių tekstai buvo pradėti naudoti ir spausdinti Prūsijoje jau XVII a. Ypač daug jų panaudojo XVIII a. pradžioje lietuvių-vokiečių kalbų žodynus rašęs J. Borovskis, 1800 m. tokius pat žodynus išleidęs K. Milkus. Pirmasis patarlių ir priežodžių pluoštas Lietuvoje buvo išspausdintas 1824 m. K. Nezabitauskio elementoriuje.
Priežodžiai užima reikšmingą vietą lietuvių tautosakoje. Tai yra vienas iš gyviausių jos žanrų. Šie kūrinėliai minimi ankstyvuosiuose lietuvių liaudies poetinę kūrybą liečiančiuose šaltiniuose. Jų rinkimu ir panaudojimu prasideda platesnis susidomėjimas lietuvių tautosaka. Priežodžiai plačiai gyvuoja ir šiuolaikinėje kalboje, turtindami ją.
Iš kitų tautosakos žanrų priežodžiai išsiskiria ne tik turiniu, menine forma, bet ir gyvavimo liaudyje būdu. Priežodžiai, ne taip kaip dainos, pasakos, nėra sakomi specialiai žmonėms pasiklausyti, pasigrožėti. Jie slypi kažkur atminties gelmėse, nejučia prisimenami ir natūraliai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1229 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1229 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros rašinys
  • 6 psl., (1229 ž.)
  • Word failas 48 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt