Referatai

Grabnyčios

9.6   (2 atsiliepimai)
Grabnyčios 1 puslapis
Grabnyčios 2 puslapis
Grabnyčios 3 puslapis
Grabnyčios 4 puslapis
Grabnyčios 5 puslapis
Grabnyčios 6 puslapis
Grabnyčios 7 puslapis
Grabnyčios 8 puslapis
Grabnyčios 9 puslapis
Grabnyčios 10 puslapis
Grabnyčios 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Darbo tikslas ir uždaviniai. Tikslas – išsiaiškinti Grabnyčių šventės reikšmę, kilmę ir jos papročius Lietuvos regionuose: Aukštatijoje, Žemaitijoje, Dzūkijoje ir Suvalkijoje. Uždaviniai – aprašyti kaip ir kodėl ši šventė švenčiama. Kokie papročiai buvo paplitę kiekviename regione. Glaustai apžvelgti Grabnyčių reikšmę ir prasmę kitose Europos šalyse.
Tyrimo objektas. Vienas iš svarbiausių tyrimo objektų turėtų būti – Grabnyčių šventimo prasmė, jos svarba žmogui.
Tyrimo metodas. Daugiausia naudotas aprašomasis metodas, nes tik taip bus įvykdytas darbo tikslas. Pirmiausia reikia susipažinti su šventės kilme bei reikšme ir tik tada, galima daryti išvadą, kodėl ji švenčiama. Aprašomasis metodas naudojamas aprašant pačią šventę, jos reikšmę, kilmę ir papročius. Taip pat naudotas lyginamsis metodas. Jis naudojamas lyginant Grabnyčių šventės kilmę, tradicijas Lietuvos regionuose ir Europoje.
Naujumas ir aktualumas. Grabnyčios yra viena seniausių švenčių švenčiamų mūsų šalyje. Tai rodo, jog ši šventė, bent jau seniau, turėjo didelę reikšmę ir prasmę. Bėgant laikui pakito kultūra ir tradicijos, todėl ši šventė prarado didžiąją savo reikšmę. Galima teigti, jog nemaža dalis šiame laikmetyje gyvenančių žmonių išgirdę Grabnyčių pavadinimą, neretai nežino kokia tai šventė. Seniau žvakės buvo šventinamos būtent per Grabnyčias, o dabar jas pašventinti žmonės nešasi per bet kurią kitą šventę. Temos aktualumas atspindi Grabnyčių reikšmę anksčiau ir dabar.
Grabnyčios – neprivaloma šventė, bet seniau tądien iš kiekvienos šeimos bent vienas žmogus eidavo į bažnyčią žvakių pašventinti. Pašventinta vaškinė žvakė, vadinama grabnyčia arba grauduline žvake.3 Graudulinę žvakę puoštą rūtų vainikėliu arba baltu kaspinu vaikai nešasi, eidami pirmosios komunijos.
1997 m. Šv. Tėvas vasario 2- ją paskelbė Pašvęstojo gyvenimo asmenų (vienuolių) diena. Pasaulyje yra daugiau kaip milijonas vienuolių. Tūkstantis vyrų ir moterų Lietuvoje priklauso įvairioms vienuolijų kongregacijoms.4
Antrąją šios šventės dieną – vasario 3 d. (Šv. Blažiejaus diena) – garbinami žali medžiai – eglės, vaizduojančios pavasarį. Bažnyčia, prisitaikydama prie senovinių tradicijų, tą dieną šventindavo eglės šakeles, kurias žmonės naudojo kaip vaistus nuo gerklės skaudėjimo. 5 Švento Blažiejaus dieną...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2583 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • I. Įvadas . 3
 • II. Grabnyčios . 4
 • III. Grabnyčių kilmė 5
 • IV. Papročiai 6
 • V. Grabnyčios Europoje .. 8
 • VI. Išvados . 11
 • VII. Naudota literatūra ir šaltiniai .. 12

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (2583 ž.)
Darbo duomenys
 • Etninės kultūros referatas
 • 11 psl., (2583 ž.)
 • Word failas 88 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt