Šperos

Geriatrija

9.2   (3 atsiliepimai)
Geriatrija 1 puslapis
Geriatrija 2 puslapis
Geriatrija 3 puslapis
Geriatrija 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1.Šiuolaik.visuom.senėjimas ir jį apibrėžiant. veiksn.Senėjimas-procesas,vykstantis visą žm. gyv.Gyventojų rengimas senatvei t.b.socialinės politikos dalis ir apimti fizinį,psichologinį,kultū ros,ekonomikos,medicinos ir kt.pasirengimo bū dus.Senstančių žm.problemos yra glaudžiai susiję su šiuolaik.šeimos sunkumais.Reikia saugo ti šeimą,sudarant galimybes pagyvenusiems žm. kiek galima ilgiau gyventi savo namuose savaran kiškai.Pagal PSO pagyv.žm yra≥65m.Chronolog amž–kiek metų praėjo nuo gimimo,funkcinis-kaip žmogus sensta individualiai.Visuomenės senėji mą lemia:1.gimstamumas;2.mirtingumas;3.migra cija.2025m.Europoje pagyv.žm.proporcija↑20-28 %.Įgimta gyvenimo trukmė yra 72m.Max-123m. Gyvenimo trukmė yra susijusi su:gyvūno dydžiu; apspręsta genetiškai.Senėjimo koncepsijos:Senė jimas-1)universalus biologinis proc;2)pažeidimų susikaupimo rezultatas;3)biolog.programos dalis.
2.ID požiūrio svarba,gydant pagyv.žm.PSO sveikatą apibrėžia kaip fizinę,psichologinę ir socialinę gėrovę,o ne tik ligų nebuvimą.Dauguma pagyv.žm(~2/3)jaučiasi gana gerai.Tačiau 1/3 fizinės sveikatos sutrikimai gali sukelti psichikos sutrikimus,kuriuos sunkina socialinė izoliacija, ekonominiai nepritekliai ir ↓kasdieninė veikla,bū tina savarankiškai gyventi.Vienas spec.negali at kurti sutrikusių pagyv.žm.f-jų.ID komandą sudaro: pacientas ir jo artimieji,gyd,slaug,soc.darb,kine ziter,fizioterap,ergoterap,psichiatr,psicholog,klinikinis farmakolog.Tik kartu dirbdami jie g.grąžinti ligotam žm-ui normalų ar beveik norm.gyvenimą. Kartu tirti ligonį ir nustatyti sutrikimų šalinimo bū dus.Nepakanka slaugytojui suleisti vaistus,o ligo nio rūpesčius palikti neišspręstus,nepakanka endokrinologui gydyti CD,o kitų sutrikimų nešalinti ir tt.Vadovaujantis tokiu požiūriu,galima pagerinti ligonių gyv.kokybę ir gyd.bei slaugos rezultatus (išgyvenamumą,autonomijos išsaugojimą,mažą institucijose prižiūrimų pacientų skaičių).
3.Gydyt,slaug,s.darb,fizioterp,ergot.vaidmenys interdicipl.komand.Vienas spec.negali atkurti sutrikusių pagyv.žm.f-jų.Jų slauga ir rūpyba turi rūpintis daugelio sričių specialistai:kartu tirti ligonį ir nustatyti sutrikimų šalinimo būdus.Taip g page rinti ligonių gyvenimo kokybę ir gyd.slaugos rezul tatus.Svarbiausia komandos užduotis yra nusta tyti ligas,atskirti jas nuo amžiaus pokyčių,bei gyd. vaistais ir ne vais priemonėmis.Gydytojo parei gos:dgn nustatymas,Medicinos kl sprendimas; Gyd ir slaugos namuose poreikio nustatymas;Gyd plano parengimas,(artimas,tolimas tixlai),plano peržiūrėj ir keitimas;Gyd ir slaugos tęstinumo garantavimas(institucijoje,namuose,bendruomenėje);Bendradarbiav.su ligoniais,komandos nariais, konsultantais;komandos narių palaikymas;Gyd.ir slaugos kokybės vertinimas;Konsultacijos;Doku mentų tvarkymas.Didžiausią specialistų koman dos grupę sudaro slaugytojai.Jie yra ties atsakin gi už ligonių slaugą ir priežiūrą.Pareigos:Ligonių mokymas;Asmens vadyba,paslaugų koordinaci ja;Vaistų paskyrimas;Žaizdų,opų,pragulų,stomų, šlap.p.kateterių priežiūra;Medžiagos paėmimas lab.tyrimams;Iki ir pooperacinė slauga;Sunkių ligonių slauga;Intraveninis gydymas,enter ir paren terinis maitin;Psichiatrinė slauga.Soc darb.parei gos:Vertina psichologinę ir soc.ligonio ir jo šeimos padėtį;Konsultuoja pac.ir jo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 11392 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (11392 ž.)
Darbo duomenys
  • Ligų ir traumų špera
  • 4 psl., (11392 ž.)
  • Word failas 353 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt