Referatai

Etikos kodekso samprata

9.4   (3 atsiliepimai)
Etikos kodekso samprata 1 puslapis
Etikos kodekso samprata 2 puslapis
Etikos kodekso samprata 3 puslapis
Etikos kodekso samprata 4 puslapis
Etikos kodekso samprata 5 puslapis
Etikos kodekso samprata 6 puslapis
Etikos kodekso samprata 7 puslapis
Etikos kodekso samprata 8 puslapis
Etikos kodekso samprata 9 puslapis
Etikos kodekso samprata 10 puslapis
Etikos kodekso samprata 11 puslapis
Etikos kodekso samprata 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kiekvienas žmogus gyvendamas visuomenėje užima tam tikrą padėtį, kurią sąlygoja įvairūs veiksniai (socialiniai ir t.t), ir yra priverstas laikytis tam tikrų taisyklių, kurias apibrėžia visuomenės elgesio normos, požiūriai, vertinimai, darbo kolektyvo vidaus taisyklės ir t.t. Padėtys gali būti labai įvairios: vaiko, mokinio, sutuoktinio, darbuotojo, partijos nario ir t.t. Viena iš pagrindinių užimamų padėčių yra darbo kolektyvo (įstaigos, organizacijos, institucijos) nario – darbuotojo padėtis, kuri užtikrina (arba turi užtikrinti) asmens egzistencijos pilnavertiškumą. Ši darbuotojo padėtis mokslinėje, teisinėje literatūroje gali būti apibrėžiama valstybės ir visuomenės tarnautojo sąvokomis.
Valstybės tarnautojais įvardijami asmenys, dirbantys valstybės ir savivaldybių institucijose arba įstaigose ir atliekantys savo tarnybines funkcijas. Visuomenės tarnautojais dažniausiai vadinami asmenys dirbantys visuomeniniame sektoriuje (visuomeninės nevyriausybinės ir kt. organizacijos).
Tiek valstybės, tiek visuomenės tarnautojai savo veikla tarnauja visuomenei, todėl visus juos galima įvardinti kaip visuomenės tarnautojus.
Visuomenės tarnautojai yra tarsi tarpinė grandis tarp piliečių ir politinės valdžios, nes eiliniai piliečiai, spręsdami savo problemas, pirmiausia susiduria ne su valdžia, o su visuomenės tarnautojais, kurie būdami valdžios patikėtiniai, turi siekti padėti eiliniams visuomenės nariams, neperžengti savo kompetencijos ribų (neišprūsę ir nesuprantantys politikos formavimo piliečiai tikisi, kad tarnautojai išspręs jų problemas, prireikus net sugebės pakeisti esamus įstatymus), sugebėti įvertinti savo veiksmus piliečių atžvilgiu, bei gerbti jų teises.
Tarnautojai tiek veikdami darbo kolektyve, tiek už jo ribų vadovaujasi (arba turėtų vadovautis) tam tikromis taisyklėmis, kurios nusako leistiną ir priimtiną elgesį. Tai gali būti tiek valstybės mastu galiojantys įstatymai, potvarkiai bei kiti aktai, tiek atskiroje organizacijoje galiojančios vidaus taisyklės. Valstybės mastu galiojantys dokumentai neišskiria atskirų organizacijų bei profesijų atstovų, todėl šiam trūkumui užpildyti buvo sukurti etikos kodeksai, kurie yra skirti atskirų organizacijų, bei profesijų atstovams. “Etikos kodeksas – tai dokumentas atspindintis asmeninės moralės reikalavimus, profesines vertybes bei teisinius draudimus atskirų profesijos atstovų ar organizacijos darbuotojų sprendimams bei veiklai, tai tam tikras elgesio gidas. (J.Palidauskaitė, Viešojo administravimo etika. V., 2001. – p.-236).
Yra Lietuvoje taikoma daug...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2740 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • I. Įvadas .3
 • II. Etikos kodekso samprata 4
 • III. Moralės reikalavimų ir etikos kodekso sąsajos ..6
 • IV. Profesinių vertybių apibrėžtinumas etikos kodekse 7
 • V. Teisiniai draudimai ir etikos kodeksas 8
 • VI. Etikos kodekso įgyvendinimo galimybės, privalumai ir trūkumai 10
 • VII. Literatūros sąrašas .13

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (2740 ž.)
Darbo duomenys
 • Etikos referatas
 • 13 psl., (2740 ž.)
 • Word failas 94 KB
 • Lygis: Universitetinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt