Terminas ergonomika kilęs iš graikų žodžio ergo – darbas, nomos – dėsnis. Ergonomika tiria žmogų sąveikoje su įranga ir aplinka. Ergonomiką galima apibrėžti arba išskirti tris tyrimo objektus: 1)fizinė ergonomika – ji yra susijusi su žmogaus anatominiu, antropometriniu, fiziologiniu ir biomechaniniu charakteristikų suderinamumu su fiziniu darbu. Čia yra svarstomos tokios problemos – rankinis medžiagų gabenimas, pasikartojantys judesiai, darbo pozos ir kt. problemos. 2)pažinimo ergonomika pažinimo ergonomika yra susijusi su žmogaus protiniais procesais, tokiais kaip suvokimas, informacijos apdorojimas, dėmesys, įgūdžiai, atmintis, erudicija ir t.t.; 3) socialinė ergonomika yra susijusi su darbo sistemų optimizavimu, o taip pat su žmogus-sistema ryšio nagrinėjimas. Ištyrus šiuos procesus galima sakyti, kad ergonomikos pradžia siekia tolimą praeitį.
Ji prasidėjo tada, kai žmogus pradėjo tobulinti paprasčiausius savo darbo įrankius. Tačiau pati ergonomika savo pradžią įgavo XVIII a. pab. – XIX a. pr. Tuo metu vyko techninė revoliucija. I pasaulinis karas paspartino pramonės augimą. Dėl intensyvios gamybos, kai darbo diena trukdavo po 14 val., darbininkų nuovargis tapo didelio traumatizmo priežastimi. Todėl buvo būtina peržiūrėti darbuotojų sugebėjimų atitikimą technologijoms. Praktinius ergonomikos tyrimus pirmasis atliko Teiloras. Jis pasiūlė darbą gamyboje organizuoti moksliškai. Parengė darbo intensyvumo ir racionalizavimo sistemą. Sistemos pagrindiniai principai: patikimų darbininkų atranka, efektyvių darbo metodų nustatymas, darbo įrankių pritaikymas žmogaus fiziologinėms galimybėms, tikslingas darbo pasidalinimas, diferencijuoto atlyginimo sistemos įvedimas. Ši pasiūlyta sistema skatino mokslininkus kompleksiškai tirti žmonių gamybinę veiklą ir jos sąveikas. Inžinierius ši sistema skatino konstruoti tobulus įrankius, prietaisus mašinas, atsižvelgiant į žmogaus savybes. II pasaulinio karo metais padaugėjo tokių tyrimų, kurie išryškino operatoriaus darbo sąlygas ir ribines jo darbingumo galimybes. Todėl kad sudėtinga karinė technika reikalavo iš aptarnaujančio personalo didelės fizinės ir psichologinės įtampos. 1949 m. Anglijoje buvo įkurta ergonominių tyrimų draugija. Ši data oficialiai yra laikoma ergonomikos mokslo pradžia. Ergonomikos mokslas pradėjo plačiai plėstis į kitas šalis. 1977 m. buvo įkurta žmogaus veiksnių tyrimo draugija. 1959 m....
Šį darbą sudaro 4004 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!