Ergonomikos tyrimų objektu yra žmogaus fiziologinės savybė (nervų sistemos fiziologija, klausa, rega, judesių biomechanika ir kita), psichologinės savybės (garso, vaizdo, atstumo ir judesių suvokimas, dėmesys, atmintis, motyvacija ir kita), psichofiziologinės charakteristikos (miegas, nuovargis, atsparumas stresui, fiziologiniai ritmai ir kita), darbo priemonės (darbo erdvė, darbo įrankiai ir įrenginiai, valdymo įtaisai ir kita) bei darbo sąlygos (oro temperatūra, apšviestumas, triukšmas ir kita). Kiti terminai, naudojami panašių tyrimų srityse yra žmogiškasis veiksnys, pramoninė ergonomika ir inžinerinė psichologija. Tyrimų sritis, vadinama “pramonine ergonomika”, koncentruojasi ties fiziniais darbo aspektais ir žmogaus fizinėmis galimybėmis (jėga, kūno padėtis, judesiai). Kita sritis, kartais vadinama “žmogiškasis veiksnys”, yra orientuota į psichologinius darbo bei darbo aplinkos aspektus – protinis apkrovimas, sprendimų priėmimas, signalų kokybė ir t.t.
Klaviatūra – tai tarsi lentelė su klavišais. Šiuo metu pasaulyje yra gaminama labai daug skirtingų klaviatūrų. Kartais jos skiriasi spalva, kartais skirtingu klavišų skaičiumi ar truputi kitokiu jų išdėstymu. Bet iš esmės dauguma gaminamų klaviatūrų yra beveik tokios pačios kaip kompiuterio atsiradimo laikais. Jos yra visiškai neergonomiškos.
Bet daugelis naudojasi paprasta, neergonomiška klaviatūra ir nekreipia į tai dėmesio.
Beveik visi esame spausdinę su klaviatūra. Juk atrodo, kad tai toks nekenksmingas užsiėmimas. Žinoma tai priklauso nuo to, kiek laiko jūs naudojatės klaviatūra. Jei jūs uždirbate pinigus naudodamiesi klaviatūra ar tiesiog reguliariai naudojatės klaviatūra, tai klaviatūros ergonomiškumas jum turėtų būti svarbus.
Dauguma žmonių mano, jog jei nejauti skausmo ir diskomforto, tai nereikia nieko keisti. Bet jei jūs jaučiate skausmą, tai jau gali būti per vėlu, nes ergonomiška klaviatūra negydo nuo skausmo, ji tik padeda jo išvengti.
1 pav. Analizuojamos klaviatūros pavyzdys.
Yra nemažai problemų su klaviatūromis, dėl kurių žmonės patiria pasikartojančius skausmus ar traumas. Pirmame paveikslėlyje (1 pav.) parodyta standartinė klaviatūra. Ji yra neergonomiška dėl daugelio priežasčių. Spausdinant klaviatūra didelis krūvis tenka riešams ir pirštams. Krūvis priklauso nuo rankų padėties ant klaviatūros, rankų laikymo kampo. Tyrimais nustatyta, kad net mažas laikymo kampo...
Šį darbą sudaro 936 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!